Sisukord

Jutt

XIII Viljandi pärimusmuusika festival 28.-31. juulini 2005

Selleaastase festivali programmis on tähelepanu all poogenpillid.

Poogen on leiutis, mis väidetavalt ligikaudu tuhat aastat tagasi muutis keelpillide helid kandvateks ja voolavateks ning mis toona suhteliselt üheaegselt levis Kesk-Aasiast Hiinasse, Jaava saartele, Põhja-Aafrikasse, Lähis-Itta, Balkani poolsaarele ja Euroopasse.

Eestis tuntakse viiulit, hiiukannelt, moldpilli ja põispilli (rahvapärased poogenpillid), vioolat, tšellot, kontrabassi, viola da gamba’t, viola da braccio’t, nuppviiulit ja teisi poognaga mängitavaid pille.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse lehekülg

Meil on avatud Eesti Pärimusmuusika Keskuse lehekülg. http://www.folk.ee/

Seal on ka FOORUM ja uudised

Lavad ja festivalipaigad

Vaata linnaplaani

Realvideo ülekanded

Ülekandeid teostab MTÜ Audiovisuaalne Meedia. Abiks on Matti Bürootehnika ja Viljandi Kultuuriakadeemia. Internetiühenduse tagab Norby.

Ka sel aastal on plaanis mitme kontserdi samaaegne ülekanne. Viited ülekannetele leiate piltide ja videode lehelt. Ülekannete vaatamiseks peab arvutis olema vähemalt Realplayer One. Soovituslik on siiski installeerida endale arvutisse vaba versioon Realplayer 10st. Programmi häälestamiseks vajalikud juhised on aadressil http://nadal.viljandi.ee/?html=nvtv.

Kontakt: Andreas Müürsepp andu@bumpclub.ee

Korraldusest

Tegijad

Ando Kivibergfestivali pealikando@folk.ee 
Liina Härmjuhiabiliina@folk.ee51 87 580
Piret Ausprogrammipealikmaux@folk.ee52 80 515
Hillar Seintehnikapealikhillar@folk.ee52 10 299
Terje Trochynskyiturundusjuhtterje@folk.ee50 88 061
Tiit Jürmannmüügipealiktiit@folk.ee50 63 760
Pille Prostpiletimüügi pealikpille@folk.ee52 88 256
Ants Johansonpressipealikants@folk.ee50 57 303
Kristel Peikelteabepealikkristel@folk.ee51 56 329
Triinu Prikspersonalipealiktriinu@folk.ee53 902 273
Aari Juhansontõlkaari@folk.ee56 900 800
Marit Raukjäätmemajandusmarit@folk.ee50 49 814
Heigo Tederehituspealikheigo@folk.ee53 441 478
Kristiina Alliksaarolmepealikkristiina@folk.ee52 21 825
Tarmo Tähepõldvälispealiktarmo@folk.ee51 58 883
Pille Kirsimäeraamatupidajaamanda@folk.ee51 06 754
Kaiko Kaurkoodikunstnikkaiko@folk.ee55 655 325
Tauno Uibokodulehekülg, ITtauno@folk.ee51 11 049
Andreas MüüriseppRealVideo ülekandedandu@videoteam.ee50 12 118
Urmas Volmertrükised, fotourmas@folk.ee50 63 362
Ülle Jantsonkoolitusprogrammylle@folk.ee51 63 133
Ene Sillamaakäsitööhoovene@folk.ee53 432 884
Krista SildojaEesti ETNO laagerkrista@folk.ee55 31 478
Erki Priskturvapealikerki@folk.ee51 66 306
Leila Allikas-HallikasRohelise Lava pealikvulpes@ut.ee 

Eesti ETNO laager

Pärimusmuusika õppelaager Eesti ETNO 2005 kutsub taas vanu ja uusi muusikasõpru.
Üheksas Eesti ETNO algab 22. juulil ning lõpeb koos Viljandi pärimusmuusika festivaliga.

Lähem info laagri kohta: http://www.rahvamuusika.ee/etno/yheksas.htm

EPL LUGEJA EELIS

Eesti Päevalehe tellijate vahel loositakse välja 50 festivali päevapiletit kahele reedeks 29. juuliks.

Loosimises osalevad need, kellel on vähemalt 6-kuuline kehtiv Eesti Päevalehe tellimus või otsekorraldusleping ja kes teatavad oma osavõtusoovist hiljemalt 10. juulil:

Võitjate nimed on 12. juuli Eesti Päevalehes. Head loosiõnne!