Veebruari Tantsumaja: Parmupillid

17.02.2017 19:00
Pärimusmuusika aida väike saal

Pilet: 4 EUR / 6 EUR - osta SIIT!

Veebruarikuu tantsumaja on pühendatud parmupilli järgi tantsimisele ja külas on ka pärimusmuusikuid teiste pillidega.
Tantsuks mängivad:  Merike Paberits, Juhan Suits, Andres Siimann, Leanne Barbo - Maarja Sarve duo, Martin Villi Tudengitrio ja parmupillikursusel osalejad.

Tantsumaja algab kell 19 tantsusammude õpitoaga, kus samme näitab Merike Paberits ja musitseerib Ulvi Võsa.

Tantsimine on üks iidne ja mõnus eneseväljendamise vorm. Tantsimine on mõtlemine, tähenduse loomine ja tunnetus. Tants on suhtlemine ja suhestumine ümbritseva keskkonna ja inimestega, nii tantsupartneri kui kogu tantsuringiga. Tantsumaja on peoformaat, kus on võimalus osa saada külapeo kaasakiskuvast meeleolust koos ärksate pillimeeste ja elava pärimusmuusikaga; ehedaks tantsimiseks, unustuseni keerlemiseks ja pidulistega kokkusaamiseks, sest külade tantsuõhtud teenisid lisaks inimeste kokkusaamise eesmärgile ka kogukonna kooshoidmise eesmärki. Oma võlu on ka pillimeeste ja tantsijate omavahelises suhtlemises ja selles, kes kelle järgi hoogu minema hakkab. Tantsumaja on koht, kus tuleb hoida silmad lahti, sest head tantsijad on kuskil seal ja just neilt saab väärtuslikke nippe õppida. Avatud on puhvet suupistete ja jookidega.

Tantsumaja on Eesti Pärimusmuusika Keskuse loodud peoformaat, mis meenutab vanu häid külapidusid. Kord kuus saab vahetult tantsu lüüa, nautida külapeo kaasakiskuvat meeleolu, kuulata elavat pärimusmuusikat koos ärksate pillimeeste ja mõnusa seltskonnaga. Õppida teadjate õpetusel tantsusammegi. 

 

Tule kontserdile ja saa -10% kohvikumenüüst! Soodustus kehtib Viljandi pärimusmuusika aidas toimuva kontserdi päeval vastava kontserdipileti esitamisel kohvikus.

Sündmuste kalender