Antti Paalanen on pärit Soome lõõtspillikultuuri kuldalalt Ostrobotniast (Ida-Botnia). Tegemist on talendika pillimehega, kes on viinud põhiliselt pärimusmuusikas kasutusel oleva lõõtspilli uutesse kõrgustesse.

Võib öelda, et Antti Paalanen on sügava traditsioonitunnetusega innovaator. Tema võimas, avarapilguline pillikäsitlus ja hüpnootilised,minimalistlikud lood kannavad kaasaja vaimu ning kindlalt kumab läbi side eheda pärimusmuusikaga. Oma uut stiili nimetab ta breathbox'iks, mis tuleneb lõõtspilli omapärasest helide organiseeritusest. Ühel samal nupul on kaks erinevat helikõrgust- üks kõlab siis kui vahelõõts liigub kokku ja teine kui vahelõõts liigub lahku. Sellist omapära ära kasutades tekib rütmiline lõõtsutamise efekt, mis kajastubki stiili nimes.

Tema viimaste plaatide Breathbox ja Kraftsman produtsent on teine tuntud Soome eksperimentaalse muusika meister Kimmo Pohjonen.

Ta on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia Pärimusmuusika osakonna magistrikraadiga ja hetkel töötab oma doktorikraadi kallal luues uut muusikat diatoonilisele lõõtspillile.

antti paalanen