Aeg: 9.10 19.00
Pilet: 5 €  OSTA SIIT VÄLJA MÜÜDUD!
Koht: Sandra juures / Kalamaja, Vabriku 33a, Tallinn

Üheks õhtuks muutub Sandra korter Kalamaja vaikses agulirajoonis kontserdisaaliks, sest just seal toimub tänavuse Pärimusmuusika Lõikuspeo eksklusiivne avakontsert!

halasPoola Vabariik tähistab sel aastal rahvaluulekoguja ja helilooja Oskar Kolbergi (1814-1890) kahesajandat sünnipäeva. Oskar Kolbergi tähtsust Poola kultuuriloos võib võrrelda Jakob Hurda omaga Eestis, ehk siis pärimusmuusika talletajana on neil meestel võrreldavalt hindamatu roll.

Koostöös Poola Suursaatkonnaga on Kolbergi juubeliaasta raames Eestit külastamas poola pärimusmuusika suurkuju Jacek Hałas koos oma abikaasa Alicja'ga. See pereduo on pühendanud aastaid uurimaks tantsu, muusika ja kunsti arhailisi vorme. Teadmisteallikaks on nii külades asuvad meistrid kui ka etnograafiliste ekspeditsioonidel kogutud arhiivimaterjalid. Saades meistritelt selle õige energia ja stiili ning arhiividest originaalrepertuaari, muutub nende muusika elavaks, interaktiivseks ja kaasaegseks.

Jacek Hałas - laul, akordion, rataslüüra, parmupill, tants
Alicja Choromańska-Hałas - erinevad trummid, laul, tants

Sellele kodukontserdile müüakse pileteid piiratud koguses, „kes ees, see mees“ põhimõttel. Täpse aadressi kontserdi toimumise kohaga saab teada alles pärast pileti ostmist!

Infot teiste Lõikuspeo kontsertide kohta vaata siit

Halas duo kontserti toetab Poola Vabariigi Suursaatkond Eestis

poola logo Kolberg2014 logo 01A rgb minipoola logo MKiDN logoengpoola saatkond logo2

 

sandra korter