Created: 20 September 2017

Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös R2 ja ETV2-ga selgitavad rahvahääletuse abil välja Eesti parimad pärimusmuusikud. Pärimusmuusika auhindu Etnokulp jagatakse kahepäevase festivali - Pärimusmuusika Lõikuspeo, raames juba üheksandat korda. Võitjad selguvad publikuhääletuse teel, mis lõppeb 28. septembri südaöösel ja on antud žanris ainus tunnustus, milles saab rahvas kaasa rääkida.

Read more ...

Created: 19 September 2017

Hoogsasti on uuel hooajal alustanud Eesti Pärimusmuusika Keskuse Pesade programm üle Eesti. Esimene Pesades tuuritaja on Estbel (Eesti-Belgia), kes esitleb oma uut plaati „Saar“.

Read more ...

Created: 18 September 2017

Pärimusmuusika Aida pere pakkus vihmasel laupäeval väikestele ja suurtele Perepäeval põnevaid tubaseid tegevusi pärimusmuusikast. Lapsed said koos Vanapagana ja Kaval-Antsuga seigelda Aardejahil, meistrite käe all õpiti valmistama roopilli ja pakutrükki.

Read more ...

Created: 15 September 2017

Koosseis Aida muusikud teevad comeback'i Aida perepäeval 16. septembril kell 12 Pärimusmuusika Aidas. Sel laupäeval taaselustatakse aastaid tagasi alguse saanud traditsioon, kui Pärimusmuusika Aida töötajad, kes nii -või naapidi on muusikaga seotud, annavad Pärimusmuusika Aida austajatele kontserdi. Aida muusikute koosseisus on läbi aegade üles astunud muusikud nagu Jalmar Vabarna, Mari Kalkun, Silver Sepp, Sofia Joons, Cätlin Jaago, Ando Kiviberg, Meelika Hainsoo ja paljud teised rahvale tuntud pärimusmuusikud. Kes on legendaarses ansamblis uued tegijad ja vanad olijad selgub Aida perepäeval, mis kestab kell 15ni.

Read more ...

Created: 15 September 2017

Juba 15. korda toimub kahepäevane festival Lõikuspidu Viljandis, mis toob publiku ette 6.-7. oktoobril värske saagi suviselt XXV Viljandi pärimusmuusika festivalilt, uued tulijad ja eriproduktsioonid. Selgi korral leiab Lõikuspeo raames aset pärimusmuusika üks tähtsündmusi - rahvahääletusel ning koostöös Raadio2 ja ETV2 valitakse Eesti pärimusmuusika auhinnad Etnokulp 2017.

Read more ...

Created: 11 September 2017

Teisipäeval, 12. septembri õhtul alustab Pärimusmuusika Aidas oma üheksandat hooaega avatud loengusari Omakultuuriakadeemia. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, Viljandi linna ja Pärimusmuusika Keskuse koostöös toimuva ettekannete sarja üldteemaks on algaval hooajal “Piirid”.

Read more ...

Created: 07 September 2017

Pärimusmuusika Aidas on 16. septembril kell 12-15 kõiki peresid ootamas Kaval-Ants ja Vanapagan, kes on meite sekka tulnud koos laupäeva veetma. Kohal on ka suured meistrid, valmistades õpitubades lastega vilepille ja õpetades tegema pakutrükis kingikotte.

Read more ...

Created: 07 September 2017

Nagu Valgevene kollektiivi Troitsa nimigi vihjab, on bändis ühendanud jõud kolm tõrrehäälset pärimusmuusikut. Jõuliste meeste kontserdil saab kuulda 50 erinevat Ida-Euroopa instrumenti, millel osavad pillimehed oskuslikult erinevaid helisi välja meelitavad. Võimsa habemega ning tenorihäälne bändi liider Ivan Kirchuk on kogunud sadu pärimusmuusika palu ja -lugusid, mida Aida hooaja avapeol 22. septembril kell 19 rahvas kuulda saabki.

Read more ...

Created: 28 August 2017

Kairi Karimov on vabakutseline kunstnik, kelle huvi maalimise vastu sai alguse varasest lapsepõlvest. Peale lapse- ja noorpõlve katsetusi tekkis pikem paus maalimisse, mis kestis ligikaudu 15 aastat. Intensiivsem loominguline periood puhkes 2006. aastal.

Read more ...

Created: 26 July 2017

XXV Viljandi pärimusmuusika festivalil on lisaks kontsertidele ka õpitubade programm. 34 nutikas toas käsitletakse 27.-30. juulil 2017 festivali teemat “Uut ja vana” muusika õppimise, tantsu, jämmide ja vestlusringide kaudu; õpitakse pilli mängima, meisterdama ja neid ka lausa parandama. Õpitubasid viivad läbi tegijad nii Eestist kui välismaalt. Suured inimesed saavad sauna ning pisikesed oma titelaulu- ja mängutoa.

Read more ...

Created: 28 July 2017

XXV Viljandi pärimusmuusika festivali programmi ilmestab sel aastal pärimusmuusika filmiprogramm, tuues publikuni kolm eriilmelist ekraaniteost välis- ja kodumaalt. Linalugusid näeb reedel, 28. juulil ja laupäeval, 29. juulil Sakala Keskuse suures saalis koostöös PÖFF-i Tartu armastusfilmide festivaliga tARTuFF. Publikul avaneb võimalus uurida filmide telgitaguste kohta tegijatelt endilt.

Read more ...

Created: 28 July 2017

25. Viljandi pärimusmuusika fesitval tõi uut ja vana täissaalidele juba esimesel päeval! Suurejoonelise rongkäigu ja kontsertetendusega avatud juubelifestival lauldi ja tantsiti heatujuliseks ja soojaks hoolimata vanast heast vihmast. Rahvale tõid head meelt festivali veteranid Tbilisi Gruusiast, Ülemakstud Rentslihärrad, Torupilli Jussi Trio, tantsuussi tõmbas käima ka MandoTrio.

Read more ...

Created: 29 July 2017

Viljandi pärimusmuusika festivali teisel päeval püsisid emotsioonid ülevad ja nalja oli nabani. Päeva alustanud Eesti Etno nooruslik hullus ilmutas end kõigi lavade ees Anguse Ööklubi kontserdini välja. Sisemaa-purjeka ligi kutsus Silver Sepp nii pere kui sõbrad, uued kostüümid ja krutskid tõid lavale Minu Isa Oli Ausus Ise ning maast ja merest laulvat uut albumit “Kadakad” esitles Rüüt.

Read more ...

Created: 29 July 2017

Viljandis jätkub 25. Viljandi pärimusmuusika festival ning kolmandasse päeva mahtusid nii meie kodused lemmikud ja üllatuskontserdid kui ka külalised Iisraelist, Gruusiast, Peruust, Tšiilist, Šotimaalt ja Setomaalt. Kiigelauludega pühitseti sisse lossimägede uus külakiik, mängu- ja meisterdamisrõõmu oli nii noortele kui vanematele ning tantsu ja üllatusi jätkus rohkem kui kunagi varem.

Read more ...

Created: 02 August 2017

XXV Viljandi pärimusmuusika festival tegi neljal päeval uut ja vana ning juubelifestival sai koos publiku ja esinejatega tõdeda, et vana arm ei roosteta -festivali külastas rekordarv külalisi.

Read more ...

Created: 03 August 2017

Augustis on ait avatud järgmiselt:

E-K 9.00-21.00
N-R 9.00-22.00
L 9.00-22.00
P 11.00-21.00

Read more ...

Created: 31 July 2017

Viljandi pärimusmuusika festival on selleks korraks taas läbi, koos publikuga on nauditud pärimusmuusikat nii kontsertidel kui õpitubades; rahvale on tehtud nelja festivalipäeva jooksul nii uut kui vana. Jõud aga ei taha raugeda ning annamegi teada: 1. augustil kell 19 algab festivali ühe publiku lemmiku - meeskoor Tbilisi üle-eestiline tuur. Ringreis saab alguse Pärnu Eliisabeti kirikust ning jõuab Raplasse, Tartusse, Haljalasse ja Tallinnasse.

Read more ...

Created: 20 June 2017

Uus plaat kannab nime "See tantsusaal on nugadega kaetud".

Read more ...

Created: 01 June 2017

Suvisel perioodil on Ait tavalisest veidi kauem avatud

Read more ...

Created: 03 May 2017

6. mail saavad elektroonilise pärimusmuusika austajad taas ühepäevase festivali raames kuulata uudse muusikastiili parimaid ja huvitavamaid esindajaid. Elektroonilise Pärimusmuusika Festivalil tuuakse inimesteni põnevad loengud, rütmikad ansamblid ning muusikute ja DJ`de eriseaded. Viljandi pärimusmuusika aidas juhatavad õpitubasid Peeter Volkonski ja Argo Vals. Õhtutundidel astuvad lavale esinejad OMIRI (Portugal), Ju-Ju, Bert On Beats trummide saatel ning spetsiaalse DJ-seti esitavad Trad.DJ.Attack! ja Sander Mölder.

Read more ...

Created: 03 May 2017

Kolonel Pinka kuulub Eesti sõjaajalukku Kaitseliidu Tallinna maleva väljakujundajana, juhina ja ideoloogina ligi kümne aasta kestel (1925-1934).

Read more ...

Created: 02 May 2017

29. aprillil valiti Viljandi pärimusmuusika aidas esmakordselt Eesti parim Noorte pärimusbänd. Noormuusikud olid kokku tulnud Tartust, Valgamaalt, Karksi-Nuiast, Pärnust ja Viljandist. Võistlustulle astusid au, kuulsuse ning suurepäraste auhindade nimel uued tegijad nagu Duo Mänd/Krüsban, Kirekind, Lõõtsavägilased, Kaval käsi, Kirju ja Torufon. Õhtu lõppes vägeva kontserdi ja auhinnatseremooniaga, kus pärjati peaauhinnaga Duo Mänd/Krüsban ning noori oli tervitamas armastatud Curly Strings.

Read more ...

Created: 29 April 2017

Suurel üleriigilisel võistumängimisel Viljandi pärimusmuusika aidas astusid lavale 71 noort pärimusmuusikut pea kõigist Eesti paigust. Tänavusel Võistumängimisel kõlasid  lõõtspill, torupill, kannel, karmoška, akordion, viiul, mandoliin, plokkflööt, kitarr ja tšello. Konkurss tõi kokku palju elevust ja hulga noori, kes lisaks mõõduvõtmisele said osaleda erialases õpitoas Mati Tubli juhendamisel ning uute sõpradega jämmi vormis mänguoskusi lihvida. Meeleolukal päeval selgitas auväärne žürii välja vabariigi silmapaistvaimad noored pillimängijad. Parimatest parimad lõpetasid pika päeva pidulikul Võistumängimiseautasustamistseremoonial.

Read more ...

Created: 19 April 2017

XXV Viljandi pärimusmuusika festival kutsub oma meeskonda vabatahtlikke kellega koos korraldada tänavusest juubelifestivalist meeldejääv ja korralik muusikasündmus. Balti-ja Põhjamaade üks suuremaid muusikafestivale ootab sõbralikke ja südikaid tüdrukuid ja poisse, noori ja vanu, suvisesse Viljandisse 26. juuli – 31. juuli.

Read more ...

Created: 18 April 2017

18. - 25. aprillini võõrustab Viljandi Pärimusmuusika Ait minifestivali „Viljandi Jazzkaareke“. Kuuel õhtul esineb erinevates saalides seitse koosseisu, kes kokku annavad kaheksa kontserti.

Read more ...

Created: 12 April 2017

25. juubelit pidava Viljandi pärimusmuusika festivali kontsertprogramm on tänasest avalik ja ootab kõiki fänne suviseid plaane tegema. 27.-30. juulil toimuv festival on kindlasti selle suve üks parimaid muusikasündmusi, kus kohtub parim publik ja maailmaareene vallutavad artistid, lavale astuvad tulevikutegijad ja rahva lemmikud läbi aegade. Meeldejääval galakontserdil tehakse kummardus pärimusmuusika ajaloole. Tegevusi jagub noortele ja vanadele.

Read more ...

Created: 11 April 2017

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab Noorte pärimusbändide konkurssi, kus on võimalus vägeval finaalkontserdil 29. aprillil kell 18 Viljandi pärimusmuusika aida suurel laval rahvale oma muusikat tutvustada ning võistelda konkurentidega au, kuulsuse ning suurepäraste auhindade nimel. Uute tegijate patrooniks on Trad.Attack!

Read more ...

Created: 13 February 2017

Estonian ETHNO is an international music camp for youngsters aged 16-30 where they learn traditional music from Estonia and abroad through listening. If you play any musical instrument well and want to take part of a large Ethno orchestra and find friends who love music then you are very welcome to join us at Estonian ETHNO!

Read more ...

Created: 03 January 2017

Opening on 10th of January. The exhibition will stay open until the end of February.

Read more ...

Created: 22 November 2016

The theme of one of the oldest festivals in Estonia, “New and old” talks about the life, growth and adventures of traditional music. Carried by the motif of old and new, the summer jubilee celebration becomes a meeting place for feisty old professionals and young players, old and new friends alike.

Read more ...

Created: 07 October 2016

This year, the traditional music awards Etnokulp were given out to the best Estonian ethno musicians for the eighth time already.

Read more ...

Created: 07 October 2016

Public voting for ethnical music awards Etnokulp 2016 ended today at midnight. This year a record number of people voted for their favourites and the winners will be disclosed on october 7th, at Traditional Music Center and live broadcast on tv channel ETV2.

Read more ...

Created: 12 February 2015

The theme of this year's festival is "Freedom" which was inspired by the current situation on the traditional music scene and by what is happening in the world in general. The organisers want to draw attention to the musicians who approach traditional music in a creative way while showing respect towards the ancestors and their heritage.

Read more ...

Created: 22 January 2015

The Traditional Music Center record shop which is located in the foyer of the Traditional Music Center concentrates mainly on traditional music. In addition to albums, the shop also stocks souvenirs which are related to the festival, books, handicraft, etc. and the Piletilevi sales outlet is also located in the store. Their most popular products are still different formats of recorded music. We composed a chart of the bestselling albums of 2014 and the list is right in front of you.

Read more ...

Created: 20 January 2015

On February 7, the second Jew's Harp Festival invites everyone, who has a Jew's harp at home which is awaiting to be played, to take the first steps together with the best Jew's harp players in Estonia at Kloostri Ait in Tallinn.

Read more ...

Created: 17 November 2014

The brief for the design competition was to visualise the theme of next year's festival "Freedom" in the most pertinent and suitable way.

Read more ...

Created: 14 January 2015

During the next year, the video blog "100 Bagpipes" is publishing 100 videos where well-known Estonians are trying to play the Estonian bagpipe for the very first time. 

Read more ...

Created: 29 September 2014

The design by Merike Tamm received the graphic design award at Estonian Design Awards gala.

Read more ...

Created: 19 September 2014

The exhibition "Maamunad" ("Globes") by Valdo Ots is displayed in the foyer of Estonian Traditional Music Center from September 19 to October 31. The opening of the exhibition takes place on September 19 at 18.00.

Read more ...

Created: 19 September 2014

How does a bagpipe sound on a bus? What kind of rhythm do the polkas follow on public transportation?

Read more ...

Created: 10 September 2014

No Estonian artist has before been included in the main programme of the great world music event which takes place in Santiago de Compostela in Spain on October 22-26.

Read more ...

Created: 09 September 2014

The new season of OurCulture Academy bring utopists to Viljandi.

Read more ...