Festival

XXIV Viljandi pärimusmuusika festival on EBU Euroraadio partnerfestival

Tänavusuvine folgipidu saab oma tegutsemise ajaloo suurima rahvusvahelise mõõtme, toimudes EBU egiidi all 37nda Euroraadio festivalina

EBU, ehk Euroopa Ringhäälingute Liit on konföderatsioon, mille liikmeteks on 73 ringhäälinguorganisatsiooni 56 riigist, ning lisaks 43 assotseerunud ringhäälingut 25 riigist üle maailma. Ühenduse liikmed on 780  tele- ja 1040 raadiokanalit, moodustades sellega maailma suurima avalik-õiguslike meediakanalite ühenduse. EBU koordineerib tele- ja raadiokanalite koostööd, suurte projektide hulgas on nii Eurovisiooni lauluvõistlus kui ka  Euroraadio Folkfestival.

Euroraadio Folk Festival on selle algusest pakkunud tuhandetele muusikule võimaluse EBU kanalite kaudu jõuda ülemaailmse kuulajaskonnani. Euroradio Folk Festivali omapäraks on, et see toimub igal suvel ühe juba olemasoleva festivali raames. Omavaheline koostöö seisneb selles, et EBUsse kuuluvad raadiokanalid soovitavad partnerfestivalile oma maa muusikuid-ansambleid, kes annavad 50 minutilisi kontserte. Need salvestatakse ja pakutakse hiljem teistele EBU liikmesriikide raadiojaamadele, kes kontserdid vahendavad. Euroraadio Folk Festivali kontserdid saavad üle maailma miljoneid kuulajaid. See pakub omakorda suurt rahvusvahelist tähelepanu nii bändidele, kes seal osalevad kui korraldajale, kes Euroraadio Folk Festivali võõrustab.

Tänavusest festivalist võtavad osa artistid 20st EBU liikmesriigist - Norra, Leedu, Läti, Tšehhi Vabariik, Venemaa, Portugal, Ungari, Sloveenia, Iirimaa, Horvaatia, Bulgaaria, Šveits, Ukraina, Korea, Island, Rootsi, Poola, Soome, Hispaania ja Eesti.

Euroradio Folk Festivali kontserdid toimuvad kahel laval – Viljandi pärimusmuusika aidas ja Kultrahoovis. See tähendab, et sealsed üleastumised erinevad veidike tavapärasest, kuna kõik esinemised salvestatakse. Iga kontserdi pikkuseks on täpselt 50 minutit ja seetõttu palume aida ja Kultrahoovi kontsertidele saabuda piisava ajavaruga ning järgida täpselt saaliteenindajate juhiseid.

Lisaks Euroradio Folk Festivali salvestustele teeb ka Eesti Rahvusringhääling tänavusest Viljandi pärimusmuusika festivalist tavapärasest rohkem video- ja raadiosalvestusi ning otseülekandeid. Klassikaraadio kannab täies mahus üle kõik Euroradio Folk Festivali kontserdid, lisaks saab ETV vahendusel otsepildis näha suurt avakontserti Kirsimäelt, kus astuvad üles Maarja Nuut, Trad.Attack! ja Trio Mari Kalkun, Tuuliki Bartosik, Ramo Teder.