Aeg: 9.-12. aprill 2018

Koht: Pärimusmuusika Ait, Tasuja pst. 6 Viljandi

Koolitajad: Janne Suits, Celia Roose, Kairi Leivo, Aime Reier, Juhan Suits, Merike Paberits, Juhan Suits, Tõnis Kirsipu, Ele Viskus, Kermo Kukk, Ulvi Võsa

Kursuse maht: 160 tundi (koos iseseisva tööga)

Eelkõige koolide ja lasteaedade õpetajatele ning huvijuhtidele mõeldud edasijõudnute kursus tutvustab regilaulu, pärimustantse, laulumänge, kandle- ja parmupilli põhivõtteid ning äratab mõtteid pärimusmuusika ja -kultuuri kaasamiseks igapäevatöös lastega. Edasijõudnute rühma ootame õpetajaid, kes on läbinud algajate kursuse või kasutavad oma töös aktiivselt pärimusmuusikat.

Cätlin ja Kairi

Kursuse nüüd juba avalik hüüdnimi on pärimusmuusika-SPA. Me teame, et õpetajate argipäev on intensiivne ja et koormus on suur ning pakume võimalust tulla Viljandisse, korraks oravarattast välja astuda, et leida pärimusmuusika enda seest üles. Meie usume, et kõige paremini õpetab pärimuskultuuri õpetaja, kellel on isiklik ja emotsionaalne side pärimusmuusikaga. See tähendab teisisõnu seda, et kui õpetaja silm särab, võib ta ka sütitada huvi lastes.

Kõik kursuse pärimusmuusika õpetajad õpetavad muusikat, laule, tantse ja mänge matkimismeetodiga. Õpetaja näitab ja õppija proovib järgi. Õpitud laulud, tantsud, mängud jms filmime kursuse jooksul ja materjali saadame peale kursuse lõppu kursuslastele. Kõik on selleks, et kogu rõhk läheks tegemisele ja kogemisele, mitte üles märkimisele.
Peale kursust on õppijatel võimalik läbi viia iseseisev töö, mille raames ta kasutab kursusel õpitut omaenda õpilaste/lastega. Kui iseseisev töö on läbi viidud, analüüsitud ja kirjalikult esitatud August Pulsti õpistule, saab õppija tunnistuse 160 tunni eest.

Kursuse toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium

Kursusel osalemiseks on vajalik täita registreerumisvorm

KURSUSE TASU JA REGISTREERUMINE

Kursuse tasu 30 €

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 30€ MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida PÄRIMUSMUUSIKA KURSUS EDASIJÕUDNUTELE ja oma nimi.

Makse garanteerib koha kursusel!

Öömaja: pakume võimalust ööbida Pärimusmuusika Aidas 10€/öö.