Kui soovid oma laagriinfot ka siin lehel näha või tead mõnda põnevat pärimusmuusika laagrit, siis saada info See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
 

XIII Laste ja noorte rahvamuusikalaager Pärnumaal 2018

8.-12. 07 2018
Metsapoole Põhikool
Sihtgrupp: Noored muusikud üle Eesti vanuses 9 -16 aastat.

• Toimub Pärnumaal Häädemeeste vallas, Metsapoole külas (Metsapoole põhikoolis) 07.07. - 12. juuli. 2018.a.
• Osalema ootame kuni 45 noort muusikut üle Eesti vanuses 9 -16 aastat.
• Osalejatelt eeldatakse pillimängukogemust vähemalt 2-3 aastat.
• Oodatud on rahvapillide mängijad, erandid vaja kooskõlastada õpetajatega.
• Iga päev toimuvad viiuli, kandle, tantsu, akordioni, laulu, ansambli ja käsitöö õpitoad. Õpitubasid viivad läbi pärimusmuusika õpetajad Kristi Alas, Sten Aamer, Ulla-Helin Mengel, Margrit Kits, Eha Niglas, Kaarin Aamer, Maimo Sommer ja veel mõned õpetajad, kelle nimed selguvad peagi.
• 11. juuli kontsert Ainazi Vabaõhu laval
• Üritus lõpeb Metsapoole põhikoolis Kontserdiga 12.juuli kell 13.00.

2018 aasta Laste ja noorte rahvamuusikalaagri registreerimine algab 20.märts.2018 ja kestab kuni kohtade täitumiseni.

Info telefonil: 55988836, Reine Niin või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Registreerimisvorm avaneb kodulehel: moderato.onepagefree.com/?id=19059& 

 

Lummo Kati Laululaager
1.-3. 08 2018
Nedsaja küla, Setomaa
Sihtgrupp: Kõik huvilised

Lummo Kati laululaager on ainus laager maailmas, kus saab õppida süvendatult UNESCO pärandi nimistusse kuuluvat seto leelot. Laagri teeb erakordseks see, et õpetajateks on nii teadlased kui ka kohalikud kultuurikandjad. Laager tutvustab erinevaid lähenemisi ja teooriaid seto mitmehäälsele laulutraditsioonile ja õpetab läbi praktiliste õpitubade arhailise seto leelo laulmist. Lisaks leelole on laagris võimalik õppida ka seto lõõtsamängu. Lummo Kati laululaager annab osalejatele seto kultuurist tervikpildi - laagri käigus omandatakse teadmisi seto leelost, seto keelest, tantsudest, pillimängust, rahvariiete kandmisest ja seto ajaloost.

Laagris osalemiseks täida ära registreerumisvorm: https://goo.gl/forms/wo4Ri4xNrDhpoi1C3
Osalustasu: Täiskasvanu - 60 eurot, noor (15-25) / kohalik (Setomaa valla elanik) - 45 eurot, laps (5-14) - 25 eurot
Laagri osalustasu palun kanda MTÜ Tedrekuke arvelduskontole EE077700771001882420. Selgituseks osalejate nimed. Kui selgub hiljem, et ei saa siiski laagris osaleda, siis saab osalustasust tagasi 50%.

Täpsem info: Meel Valk, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 53463610

www.facebook.com/events/233015597438918/

 

Kandlekoja XVII PÄRIMUSA laager
5.-11.08 2018
Vana-Vigala mõis
Sihtgrupp: 10.-25. aastased noored muusikahuvilised lapsed

Laagris õpetavad:
Ann Maria Piho – väikekannel
Karolin Übner– plokkflööt, torupill
Ragnar Toompuu – kitarr
Katariina Tirmaste – flööt
Maris Pihlap - viiul
Lee Taul - viiul
Meelika Hainsoo – naiste laul, hiiu kannel, tants
Jaan Sarv – karmoška, meeste laul
Helen Lennuk – käeline tegevus
Martin Kork - mängud ja palju muud põnevat
Kirsti Villard - laagrijuhi abi
Margit Kuhi - laagrijuht
Lisaks PILLItunnile toimuvad päeva jooksul ansamblitund, tantsimine, laulmine, käeline tegevus, erinevad õhtused ettevõtmised, palju-palju MÄNGU, pilli harjutamine vabal ajal ja VABA LAVA igal õhtul!
Registreerumine ja info: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 55687474

 

Kihnu Pillilaager
6.-10. 08 2018
Metsamaa pärimustalu, Kihnu Kihnu Pärimuskool
Sihtgrupp: Kõik huvilised

Suvine pillilaager on kõige tähtsam laager, sest siis saadakse kokku ligi nädalaks ajaks, mille jooksul meenutatakse vanu lugusid, kuid eesmärk on õppida uusi lugusid, arendada pillimängu, lihvida oskusi jne. Suvine pillilaager lõpeb viiendal päeval kontserdiga, millest on osa võtma kutsutud kõik huvilised üle Eesti. Laagri idee on kultuuripärandi edasiandmine järeltulevatele põlvedele, pillimängutraditsiooni järjepidevuse tagamine. Laagris toimuvad pillitunnid, koosmängud, tantsu- ja lõkkeõhtud ja lõppkontsert. Vaba aega sisustavad käelised ja loovtegevused. Suvisel pillilaagril on palju eesmärke: - pillilaagrite korraldamine, - hääbuvate oskuste edasiandmine (viiuli- ja lõõtsamäng on alles hiljuti uuesti taas populaarseks muutunud), - pillimeeste tegevuse toetamine, - ühistegevuste korraldamine ka väljaspool Kihnut elavate inimestega, - pärimuse loov rakendamine. Laagris tutvustatakse kõigile osalejatele kihnu laulu, tantsu ja muusikat.

Täpsem info tel: 5071453,
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

www.kultuuriruum.ee/events/pillilaager/

 

Reval Etno
15.-21. 07 2018
Rõuge, Võrumaa
Sihtgrupp: Lapsed ja noored vanuses 7-16 aastat nii Eestist kui ka Eestiga seotud lapsed, kelle kodu on väljaspool Eestit. Soovi ja võimaluse korral on laagrisse oodatud ka nooremad ja vanemad õed-vennad lapsevanemad, kellel on huvi süveneda, kuidas muusika õppimisel muusika- või huvikooliski hoida alles rõõm musitseerimisest, et ka laagrivälisel ajal oma lastele tuge pakkuda. 

Reval Etno on ettevõtmine, mis on välja kasvanud kahel varasemal suvel Rõuges alguse Eesti Laste ETNO laagrist. Ehkki laagri nimi on sellest aastast muutunud, oleme lastele ja noortele suvist kokkusaamist korraldades alles alles jätnud peamise – võimaluse tunda ühisest musitseerimisest rõõmu vabana hirmudest ning seda sõltumata varasemast pillimängukogemusest või kodupaigast, sest igal inimesel on oma pärimus, iga inimene siin maailmas on ainulaadne!Rahvusvahelises laste- ja noorte muusikalaagris Reval Etno tegeleme muusikarõõmu loomise ja hoidmisega – seda läbi omaloomingu ning eesti ja muude maade rahvamuusika. Iga osaleja saab tunda ennast võrdselt olulistena sõltumata oskustest, east ja varasemast taustast ning on pidevalt kaasatud õppeprotsessi. Iga positiivne elamus tekitab baasi uute positiivsete elamuste tekkimiseks. See ongi meie laagri üks kandvatest ideedest!

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

www.revalfolk.ee/reval-etno/

 

20. Rahvapillilaager Võrumaal
19.-24. 08 2018
Krabi Koolitare, Võrumaa
Sihtgrupp: Kõik vanuserühmad

Igal aastal augustikuus on igas vanuses pillimänguhuvilised oodatud Võrumaale, et tutvuda uute pillide, mänguvõtete või stiilidega, arendada ennast meistri käe all. Laagris toimuvad individuaaltunnid, ansamblid, kooslaulmised ja -tantsimised, erinevate maade muusika töötoad, kontserdid ja ootamatud laagritegevused. Reklaami me palju teha ei tohi, muidu ei mahu koolimajja ära. Igal aastal saab osaleda maksimaalselt 100 pillimänguhuvilist.

tel. 5117348
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

www.facebook.com/pillilaager

 

Pakri tantsulaager

18.-21. juulini
Väike-Pakri

Laagris õpetavad tantse ja muusikat pakrilased, kes on neid tantse ja lugusid väga hoolega ning teadlikult pärast sõda Stockholmis elades tantsinud ja mänginud. Kui kodusaartele ei olnud pea viiskümmend aastat võimalik oma jalaga astuda, said identiteedi eriti oluliseks osaks kodukoha tantsud, pillilood ja rõivad. Lisaks vanadele pakrilastele jagavad laagris oma teadmisi pakri pärimusest need, kes on seda uurinud toetudes põhiliselt kirjalikele allikatele. Üht-teist põnevat jõuti kirja panna juba 19. sajandi lõpust ja 20. algusest, kui saarele ei olnud veel üldised rahvusvahelised moed jõudnud ning tants ja muusika olid sajandeid kujunenud oma erilises saare pesas.

Tantsu ja muusika kõval pöörame tänavu eraldi tähelepanu rahvarõivastele. Laupäev, 21. juuli ongi pühendatud Pakri käsitööle ja ajaloole. Gun Pella räägib Pakri pulmarõivist, rannarootsi riideid laiemalt tutvustab Juta Holst, tulla on lubanud nippelpitsispetsialist Priit Halberg. Käsitöö päeva modereerib Lembe Sihvre. Pakri saarte ajaloost kõneleb Arnold Lindgren - tema kuulamine on elamus omaette! Loomulikult ei puudu muusika ja tants. Niisugune suur pärimuskultuuripäev on plaanitud laagri kulminatsiooniks, ootame sel päeval mandrilt palju külalisi.

Laagri ametlik lõpetamine on 21. juulil. Tingimata ei pea aga kohe koju kiirustama - võimalik on jääda saarele veel üheks ööks ja osaleda ka järgmise päeva jumalateenistusel Väike-Pakri kabelis.

Laagri osalustasu on 85 EUR ja see sisaldab laagri tegevusi, transporti saarele ja tagasi ning toitlustust. Majutumine on oma telkides. Laagri töökeelteks on vastavalt vajadusele eesti ja rootsi keel. Ühte peaks osaleja oskama, mõlemat ei ole tingimata tarvis. Laagrit korraldab MTÜ Kaann lurk ne. Palun registreeri oma huvi meiliteel hiljemalt 30. maiks aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. Huvilistega jagame laagri täpsemat programmi, logistikat jm. Et igal laagrilisel oleks võimalus kogemust täiel rinnal nautida, on kohtade arv piiratud.

https://www.facebook.com/events/557674317958683/?active_tab=discussion

 

Hiiu kandle laager

15.-19.08.2018
Vormsi saar

Hiiu kandle laager toimub 11. korda Vormsi saarel. Igal aastal koguneb augusti lõpus 40 inimest mitmeks päevaks Vormsi saarele pilli mängima.
Sellel aastal oleme tänu lahkele pererahvale teist korda järjest Rumpo külas, Mäe talus.
Mänguoskuse ja kogemuse järgi jagunetakse erinevatesse gruppidesse. Alati on tulnud ka algajaid pillimehi, kes alles laagris esimest korda pilli puudutavad. Võimalus kohapeal ka pilli rentida. Juba teist aastat järjest on tegutsemas ka laste grupp.
Õpetajad:
Ilkka Heinonen - doktori kraadiga Soome pillimees, õpetanud laagris mitmeid kordi
Cathy Sommer, Liisa Koemets, Sänni Noormets - kõik lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia rahvamuusika eriala
Annika Mändmaa - laagri korraldaja, veteran-laagerdaja.
18.08 tomub rahvamajas suur laagri lõpukontsert + simman.

Registreerimine Vormsi hiiu kandle laagrisse

Saatke mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Palun märgi:
1. Kas oled varem pilli mänginud, kui kaua, või oled algaja? Kas on vaja laenata pilli (20.-€ rent)?
2. Söömise koha pealt märgi, kas on allergiaid või vegan.
Laagri maksumus: 150.-€ (söök, elamine sees).
(Vormsilastel palun märkida, et olete Vormsilt, teile on Vormsi valla toetusel soodushind).
Raha maksmisel tagame koha laagris.
Saaja: MTÜ Vormsi Kultuuriühing EE372200221052982337
Selgitus: hiiu kandle laager+ osaleja nimi.

Annika Mändmaa, laagri korraldaja
Tel. 56456823

https://www.facebook.com/events/1965543313775012/