parimusband2017 andreas reili 72Sel aastal on taaskord igal noorte pärimusmuusikute ansamblil võimalus oma muusikat vägeval kontserdil publikule tutvustada ning teiste bändidega suurepäraste auhindade peale võistelda.

Konkursi eelvoorus osalemiseks on tarvis saata:
- oma ansambli nimi ja kirjeldus
- liikmete nimi, vanus ning pill, mida mängitakse
- 2 pärimusmuusika loo salvestus ansambli repertuaarist

Osalema on oodatud noorteansamblid, kelle repertuaaris on vähemalt 2 pärimusmuusika pala ning mille liikmed on kuni 26-aastased.
REGISTREERUMINE KESTAB 31. MÄRTSINI.

Kõigi eelvoorus osalenud bändide seast valib Eesti Pärimusmuusika Keskuse programminõukogu välja finalistid, kes on palutud osalema lõppvõistlusele 19. aprillil Viljandi pärimusmuusika aida suures saalis. Lõppvoorus peab iga ansambel esitama lühikese kava, mida hindab nii kohale tulnud publik kui ka professionaalne žürii. Pärast noorte esinemist astub žürii otsuse tegemise ajaks lavale eelmise aasta võitja Duo Mänd/Krüsban. Õhtu lõpetab autasustamine ning peapreemia võitja ülesastumine.

Tulge saama oma bändile kihvti kogemust, kohtuma teiste bändidega ning konkureerima vingetele auhindadele!

Autasudeks on:
- I koht: Eesti Kultuurkapitali stipendium 500€ ning koostöö ühe professionaalse Eesti pärimusmuusikuga perioodil mai-juuli, et luua terviklik kontsertkava 26. Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammi jaoks. Jah, peapreemia võitja astub üles sellesuvise festivali põhiprogrammis!
- II koht: 1 demoloo salvestussessioon Tartu Ülikooli Viljandi Kultuurikadeemias; esinemisvõimalus Viljandi pärimusmuusika festivali Rohelisel laval ning sügisesel Lõikuspeol
- III koht: esinemisvõimalus Viljandi pärimusmuusika festivali Rohelisel laval ning sügisesel Lõikuspeol

Konkursi eelvoorus osalemiseks saada palun demo aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lisaks anname võimaluse üksikutel noortel muusikutel teineteise leidmiseks ning koos bändi tegemiseks! Kui oled üksik pärimusmuusika bändi tegemisest huvitatud noor, aga pole veel leidnud bändikaaslaseid, siis registreeri end SIIN ja me aitame sul mängukaaslased üles leida! Registreerunute alusel, ühendame omavahel sarnasest piirkonnast noored ja jääme loodamta, et ongi sündimas uus staarbänd Eesti pärimusmuusika skeenel.

Lisainfo ja kontakt:
Merike Paberits
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.