Festival

Tere tulemast XX Eesti ETNO 2016 laagrisse 19.-31.07 2016!

2015 kõpuEesti ETNO on elumuutev kogemus! See on igasuvine muusikalaager noortele, kus kahe intensiivse suvenädala jooksul saab õppida eesti ja muude maade pärimusmuusikat läbi praktilise pillimängu ja ühistegevuse. Õppetöö toimub kuulmise teel! Eesti ETNO-s osalevad peale eesti noorte ka noored muusikud mujalt maailmast. Niisiis, kui oled 16-30 aastane, mängid hästi ükskõik millist pilli ning soovid arendada oma pillimängu- ja koosmänguoskusi ning leida uusi muusikasõpru, siis oled väga oodatud Eesti Etnosse! KÕIK pillid on oodatud (löökpillid, väikekandled, parmupillid, rohukõrrepillid jne). AGA et ükski lugu ei jääks mängimata, peaks igaühel olema kaasas ka kromaatiline meloodiainstrument!  

Laager leiab aset vahetult enne Viljandi pärimusmuusika festivali ning kahe nädala jagu üheskoos pillimängu ja laule harjutanud etnokad astuvad üles festivali suurtel ja väikestel lavadel. Üks on kindel: kui tuled, siis tea, et need on su selle suve 2 kõige kihvtimat nädalat!

NB! Korraldajad valivad laagrisse osalejaid vastavalt pilligruppide mahutavusele ja huviliste pillimängutaseme järgi! Kui oled Eesti ETNO laagris käinud juba kolm korda järjest, siis on eelisjärjekord neil, kes on sinust vähem käinud. Aga kindlasti registreeru ja anna endast teada!

Kui on küsimusi või te pole kindlad, milline teie pill täpselt on, siis kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

ÕPETAJAD

MERIKE PABERITS on üks Eesti Etno korraldajatest. Lisaks sellele on ta muusika ja õpetaja, kes enamjaolt viljeleb pärimusmuusikat. Merike mängib flööti, torupilli, pikkvilet ja parmupilli. Oma teadmised omandas ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast (MA). Merike on tuntud ka kui muusik järgnevates kollektiivides: Nikns Suns, Estonian Folk Orchestra, Paberits & Tirmaste ja Rütmiallikal.

BALTAZAR MONTANARO on prantsuse-ungari päritolu viiulimängija. Ta on noorest east peale mänginud "vaba muusikat", nagu ta ise seda nimetab. Ta seob vaba improvisatsiooni Otsitaania ja Ungari traditsiooniliste viisidega, kuid mängib palju ka erinevates projektides, mis kuuluvad rohkem jazzi, rocki ja elektroonika piirimaile. Tema eesmärk muusikas on tekitada emotsiooni, tema jaoks on viiul tööriist, millega oma tundeid edasi anda.

MARTI TÄRN on hinnatud bassimängija Eestist, kes on figureerinud juba mitmeid aastaid tunnustatud eesti koosseisudes nii folk-, jazz- kui ka popmuusika maastikul. Marti on ka pedagoog Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja G. Otsa nim Tallinna Muusikakoolis. Etnoga on ta olnud seotud juba ammust ajast, kui Sloveenias Etno Histria laagris tutvutud sõpradega moodustati bänd Ethno in Transit, lisaks on ta samas laagris ka ise juhendaja olnud ning 2014. aastal juhendas Marti ka Eesti Etnot.

DAVID GRAY on Inglismaalt Lincolnshire'st pärit lõõtspillimängija, kes lisaks meisterlikule pillimängule vallutab kuulajate südameid oma entusiasmi ja lavalise šarmiga. Ta alustas pillimängu juba väikese poisina, võttes tunde maestro Andy Cutting'u käest. Lisaks õppis Dave Newcastle Ülikoolis traditsioonilise muusika osakonnas, kus tema pillimäng lõi õitsele tänu lõõtspilli kangelasest õpetajale, Julian Sutton'le. Hetkel elab Dave Newcastle's, kus ta nüüd ise õpetab ja koos muusik Jim Boyle'ga bändi nimega Horizontal Sunday teeb. Dave on tegev ka maailmamuusika koosseisus Värdlens Band.

SÄNNI NOORMETS on viiuldaja ja hiiukanneldaja Eestist, kes lisaks pillimängule armastab ka väga laulda. Ta on vabakutseline muusika ja õpetaja, kes omandab hetkel magistrikraadi pärimusmuusika erialal, spetsialiseerudes komponeerimisele. Neil hetkedel, kui Sänni pole hõivatud õppimisega või mõne projektiga teatris Vaba Vanker, võib teda leida järgmistest muusikakollektiividest: Ars Apta, Estbel ja Estonian Folk Orchestra.

ALLAN SKROBE on käinud 30 etno laagris üle maailma ning enamikes neist just juhendajana. Lõpuks ometi saab ta oma nimekirja lisada ka Eesti Etno! Lisaks sellele on Allan kitarri, mandoola ja ansambliõpetaja Malmö Muusikaakadeemias Rootsis. Allan on ka muusik ning produtsent mitmes folk-muusikat viljelevas kollektiivis: Jafar Hasan Aboud & the Mazguf Ensemble, Lidija Dokuzovic Trio jne.

merike ruut baltazar ruut martti ruut2  
dave ruut sänni ruut allan ruut  

KURSUSE TASU JA REGISTREERUMINE

Kursuse tasu on 200 €. Hinnas sisaldub:

  • osavõtt õppetööst
  • toitlustamine laagri ajal (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, lõunaoode ja õhtupala). 28.-31. juulini, ehk festivali ajal toitlustamist ei toimu!
  • majutus laagri ja Viljandi pärimusmuusika festivali ajal
  • festivali esineja kaelakaart, mis tagab vaba sissepääsu kõikidele kontserditele
  • laagri T-särk
  • laagri jooksul toimuvad bussisõidud

Registreerumiseks tuleb täita vastav vorm, mille leiad SIIT

Kinnitus laagrisse saamiseks saadetakse hiljemalt 3 nädalat peale sinu registreerumist.

Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 30 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Ettemaks garanteerib koha laagris! Ülejäänud 170 € peab olema laekunud Eesti Pärimusmuusika Keskuse arvele hiljemalt 18. juuniks 2016. Makse selgituseks tuleks märkida "Eesti ETNO 2016" ja oma nimi.

Eesti Etno Facebookis