Harfimängija Laoise esines suvisel festivalil ja pälvis niipalju kiidusõnu, et meil ei jäänudki muud üle kui ta tagasi kutsuda ja seekord koos oma sõbra lõõtsamängija ja laulja Brendan Begley'ga (iiripäraselt Breanndán Ó Beaglaoich), kes peaks samuti olema festivalirahvale juba vana tuttav.

Musikaalsest perekonnast pärit Laoise Kelly on Iirimaa üks tuntumaid harfimängijaid. Tema vanemate muusikamaitse oli eklektiline, mistõttu nad kuulasid nii Scott Joplinit, The Beatlesit, Nana Mouskourit, Johnny Cashi, Louis Armstrongi, De Dannanit kui ka klassikalist muusikat. Laoise’i isa õpetas talle klaverit ja noodilugemist ning 12-aastaselt hakkas ta harfi mängima. Laoise oli üks pärimusmuusikabändi Bumblebees asutajaliikmetest, kellega koos on

ta lindistanud kaks albumit ja maailmas palju ringi tuuritanud. Tänaseks on ta ühtekokku lindistanud muusikat üle 50-le albumile koostöös mitmete Iirimaa kuulsate muusikutega, kelle hulka kuuluvad The Chieftains, Sharon Shannon ja Tommy Makem, aga ka näiteks Inglise lauljatar Kate Bush ja Ameerika kantri/bluegrassi ikoon Tim O’Brien. Lisaks on ta välja andnud ka kolm kriitikute poolt soojalt vastu võetud sooloalbumit.

Brendan Belgey on põnev lõõtspillimängija ja südamlik laulja, kes tuleb West Kerry'st, Dingle poolsaarelt. Ta on välja andnud kolm sooloalbumit, teinud koostööd ansamblitega Boys of the Lough, Beginish, Chieftains ja Stocktons Wing. Varasemalt on ta meil esinenud nii 2006, kui oma poja ja tütrega 2012 aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil.

silvertõnisson folk2016 andosõbrannad 960 047 31072016