Oleme rikkad, sest meie kultuuriruumis on palju pärimuserikkaid piirkondi. Omapärane kultuur ja keel on midagi, mille üle mitmed Eesti piirkonnad uhked saavad olla. Selle koolikontserdi raames tutvustame nelja erineva piirkonna pärimust. Setomaa, Võrumaa, Mulgimaa ning Virumaa pärimusmuusika ja kultuur on midagi tõeliselt kaasahaaravat.

On uhke tunne olla eestlane ja elada Eestis, kus on nii palju eriilmelist kultuuri.

Soovi korral on kontsertide vahetekstid vastava piirkonna keeles.

Grupi suurus: 30 inimest
Kestus: 45 minutit
Hind: 150 €
Läbiviijad: Tarmo Noormaa, Lauri Õunapuu, Anu Taul, Evelin Leima, Martin Müller, Anni Rikker, Meelika Hainsoo, Celia Roose

Koolikontsertide toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Alaliigid:
Setomaa

"Evelinih om vana-ao tarkust ni tiidmist, hüvvä mõistmist, noorõ inemise huugu ja elorõõmu" - Hõrna Aare

Leelo, lõõtsad, kandled, viiulid. Kõike seda ning palju rohkematki on Setomaa pärandiriiulil! Rändame "katõ ilma veere pääl».

Läbiviija: Evelin Leima

Virumaa

Tutvustame Eesti rahvapille, lõõtspill ja torupill. Hetkel on just need pärimuspillid Virumaalt peaaegu, et väljasurnud. Piirkondlikus pärimustunnis näevad, kuulevad õpilased just neid instrumente, südames loodame, et õpilastele jäävad need meelde ja ehk saavad ka pillimängu pisiku. Pärimustunni sisustame pillide tutvustamisega, enda instrumendi loo rääkimisega, tutvustame nende instrumentide loomist, loojaid, ajalugu. Kindlasti kuulevad lapsed ka toredaid pillilugusid, mis seotud instrumendi omanikuga, pillide loojatega ja ka Virumaaga.

Läbiviijad:

Anni Rikker - torupill, plokkflööt
Martin Müller - Eesti lõõts, karmoška, kahe-poolerealine, lõõts, mandoliin

Võrumaa

Võrumaa on väeka ajalooga paik kus igal külal on olnud vähemalt üks kuulus pilli või lauluoskaja. Võrumaal on leiutatud ka eesti kuulsaim lõõtspill, siin on ehitatud üle kodumaa kuulsaid kandleid ning sepistatud laule ja lugusid. Sama värvikad kui on need pilli- ja laululood, on lood ka pillimängijaist. Võrukeelse ja -meelse kontserdiga kostitavad teid omakandimehed Tarmo Noormaa ja Lauri Õunapuu. Sekka kõnelevad mehed ka lustakaid kohalikke lugusid.

Läbiviijad:

Tarmo Noormaa ja Lauri Õunapuu
Tarmo Noormaa on Võrumaalt pärit lõõtspillimängija ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja. Lauri Õunapuu on vabakutseline muusik, metsatöll ja hobifolklorist.
Mulgimaa

Duo Anu Taul ja Tarmo Noormaa

Selles duos kohtuvad nii pärimusmuusika kui omalooming. Anu on laulja ja laululooja, kes on viisistanud mulgikeelset luulet. Ta on isepäine õppija, otsija ning teda on mõjutanud paljud erinevad lauljad ja muusikastiilid, kuid kõige sügavama jälje on jätnud siiski meie oma laulikud arhiivilintidelt. Tema vokaal on tundlik, nüansirikas ja puudutav. Tarmo on pärit Võrumaalt, kus siiani on väga elav lõõtspillitraditsioon. Tarmo peab end eelkõige külapillimeheks, mis tähendab seda, et hea pillimees on iga peo hing ja tantsijate seas oodatud. Lisaks eesti lõõtsale mängib ta 2-realist lõõtsa, millest suudab välja võluda ka kõige ägedamad kasatskid.

Kinnitage turvavöö, sest see duo sõidutab teid nii kirglikel, tantsulistel kui otse südamesse tungivatel nootidel! Seekord seikleme Mulgimaa pärimusmaastikel.

Läbiviijad:
Anu Taul – laul, kitarr, tinavile, torupill
Tarmo Noormaa – 2-realine lõõts, eesti lõõts

 

Lisainfo:
Margit Kuhi
laste- ja noortevaldkonna spetsialist
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5568 7474