29. aprillil toimus Viljandi pärimusmuusika aidas taas Suur Üleriigiline Võistumängimine, kus selgitati välja vabariigi parimad noored pärimusmuusikud. Kaheksandat korda toimunud konkursi Grand Prix’ läks sel korral Põlvamaale.

Aida kahes saalis terve päeva kestnud konkursil osales kuuskümmend kaks noort, kes olid jagatud erinevatesse vanuse- ja pilligruppidesse. Iga mängija pidi esitama kaks eriilmelist vabalt valitud eesti pärimusmuusika pillilugu, millest üks pidi olema esitaja kodukandist. Noorimad võistumängulised olid kaheksa aastased ja osalejaid oli kohale tulnud pea kõigist Eesti maakondadest.

Võistumängimise projektijuhi Kairi Leivo sõnul kiitis žürii väga mängijate julgust, mitmekesist ning maitsekat repertuaarivalikut. „Zürii tõstis esile ka mängitud palade tantsulisust ja noorte muusikute lakkamatut mängulusti,“ lisas Leivo.

Et võistumängimine tõi aita noori muusikuid üle Eesti, jagus ka preemiaid pea kõikjale: Saaremaalt Tabasaluni ning Kihnust Viljandini. Tänavune Grand Prix anti Põlvamaalt pärit lõõtsamängijale Mart Kirotarile, kes astub võitjana üles ka Viljandi pärimusmuusika festivali avamisel. Lisaks said kaks võistumängijat – Kerli Kislõi ja Karmen Juhkam - auhinnaks priipääsme rahvusvahelisse ETNO muusikalaagrisse.

Tänavu oli populaarseimaks pilligrupiks lõõtsalised, millel mängisid oma lugusid 17 noort pärimusmuusikut.

Erinevate pilli- ja vanusegruppide parimad olid:
Kandled I Brita Ligi
Kandled II Karmen Juhkam
Näppepillid I Kristina Aurelia Kullang
Näppepillid II Nadežda Tšovpilo
Lõõtsalised I Kai Leas
Lõõtsalised II Mart Kirotar
Lõõtsalised II Rasmus Kadaja
Lõõtsalised III Valdek Elmi
Poogenpillid I Mirjam Aav
Rahvalikud puhkpillid I Liisa Kiis
Rahvalikud puhkpillid II Kerli Kislõi
Poogenpillid III Marta Külaots
Avatud klass I Kata Karlis
Avatud klass II Ketlin Õunap
Avatud klass III Mattias Metsalu

MartKirotar grandprix SilverTonisson