Aastaid Viljandi pärimusmuusika festivali lahutamatuks ja menukaks osaks olnud Rohelise lava programmi on senini täidetud kiiremate sooviavaldajate põhimõttel, kuid tänavu vaatab kava mitmekesistamise huvides esitatud materjalid üle programmitoimkond. Oma esinemissoovist saab teada anda kuni 30. aprillini.
Roheline lava on alates 1995. aastast pakkunud esinemispaika pärimusmuusika festivalile kokku tulnud muusikutele, lauljatele ning kuulamis- ja tantsimispaika publikule. Kuna viimastel aastatel on selles rahva hulgas väga meelepärase õhustikuga kohas esinemisvõimaluse vastu huvi kasvanud, soovib korraldaja kandideerimiseks luua ühtse platvormi, mille kaudu saab end esinemiseks üles anda. Osavõtt on vabatahtlik ja ka publikule on Rohelise lava kontserdid tasuta.
"Roheline lava kuulub festivali juurde juba algusaastatest saati ja meie kindel soov on olnud anda ka alustavatele muusikutele koht ja võimalus publikuga silmitsi seismiseks ning lavakogemuse saamiseks. See on paljudele noortele esimene kokkupuude suure publikuga ning selle kogemuse tähtsust nende edasises kujunemises ei saa alahinnata," märkis festivali pealik Ando Kiviberg.
Sooviavaldused vaatab läbi programmitoimkond ning vastused jõuavad osalisteni hiljemalt 1. juuniks. Kandideerimisel tuleks silmas pidada sobivust Rohelise lava programmi eesmärgiga.
“Me ootame pärimusliku muusika lauljaid ja mängijaid. Kuna oleme noori soosiv festival, siis eriti oodatud on noored ja uued koosseisud, kes võiksid tulevikus jõuda ka põhilavadele. Alati on väga oodatud külapillimehed, kelle muusika saatel tantsu keerutada või lihtsalt lõõgastuda. Rohelisele lavale põikab ka põhiprogrammi esinejaid, kes soovivad oma muusikat jagada võib-olla ehedama nurga alt kui suure lava kontserdiformaat seda võimaldab,” kõneles festivali programmipealik Tarmo Noormaa.
25.–28. juulini kestva XXXI Viljandi pärimusmuusika festivali teema on "Mustrid ja jäljed". Festival võtab luubi alla pärimusmuusika isikupärased kõlamustrid, mis aitavad erinevate rahvaste kultuurilist eriilmelisust tugevdada ning ära tunda. Festival teeb kummarduse neile aastasadade vältel väljakujunenud nähtustele, mis on maailma rahvaste kultuuri alustaladeks ning mis jätavad selgeid järgimisväärseid jälgi. Sooviavaldusi saab esitada siin.
Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011
MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS
Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018
Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal
Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.00)
Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)
Pärimusmuusika Ait on 23.12.2024-01.01.2025 suletud. Kaunist ja rahulikku pühadeaega kõigile!
Aida kohvik
Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass
Avatud T-L 12.00-19.00
info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452
Viljandi pärimusmuusika festival
Aida kohvik
Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust
Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.
Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.
Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.
Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.