Laulumängud
Osalejad õpivad lihtsamaid pärimuslikke laulumänge ja tutvuvad erinevate võimalustega, kuidas mänge praktiliselt läbi viia. Laulame ja mängime koos!
Grupi suurus: 25 inimest
Läbiviijad: Meelika Hainsoo, Janne Mängli või Annika Mändmaa
Meelika Hainsoo
Meelika Hainsoo on pärit Lõuna-Eestist, Põlvast. Meelika on õppinud Põlva Lastemuusikakoolis viiulit ning lõpetanud 2002. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala. Pärimusmuusika on Meelika jaoks olnud oluline juba lapsepõlvest saadik, olles oma vanaisa kandelmängu suur austaja. Tänaseks on Meelika viiuli- ning hiiukandlemuusika ja rahvalaulude hinnatud esitaja ning õpetaja. Lisaks pillimängule on Meelika suureks armastuseks ka eesti pärimuslik tants.
Janne Mängli
Janne Mängli õppis pärimusmuusikat tundma Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonnas (viiul, hiiukannel, laul, folkloor) ning hiljem jätkas magistriõpingutega Norras Telemarki Ülikooli Raulandi Rahvakunstide osakonnas. Rännakuaasta Rootsis Nyckelharpa Instituudis andis talle erinevaid kokkupuuteid rootsi rahvamuusikaga läbi tantsu ja pilliõppe. Pärimuslike laulumängude koolitajana on Janne palju kokku puutunud lasteaia- ja kooliõpetajatega ning nähtud õppematerjalide vajaduse puudusest valmis tal 2014. ja 2018. aastal kaks praktilist kogumikku "Pärimuslikud laulumängud lastele" ja "Pärimuslikud laulumängud lastele II".
Annika Mändmaa
Annika Mändmaa on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 2001. aastal dirigeerimise ja muusikapedagoogika erialal. Eesti Pärimusmuusika Keskuses on ta erinevaid pere- ja lasteringe läbi viinud 15 aastat. Lisaks laulumängudele tutvustab Annika erinevaid pärimuslikke instrumente ja helilisi mänguasju, mis on kõik tema enda valmistatud. Annika Mändmaa on välja andnud 3 CD-d pärimuslike lastelaulude ja mängudega: “Sõit sõõrule”(2009); “Sõit, sõit, sõit külla”(2011); “Ise ilutegija”(2016).
Lisainfo ja broneerimine:
haridus@folk.ee
tel +372 555 22 683