"Füüsikata pole muusikat" III põhikooliastmele
Kontsert-etendus III põhikooliastmele
13. detsember kell 11.00
Pärimusmuusik ja helileidur Silver Sepp näitab laval enda meisterdatud pille ja hoogsas mõttevahetuses reaalainete õpetaja Jonas Nahkor arutatakse, mis on ühist matemaatilistel võrranditel ja Silveri naelapillil. Püütakse vastust leida ka küsimustele, kas vanarahvas oskas tõesti õhtuse akustika pealt homset ilma ennustada; mis vahe on merelainel ja helilainel; kuidas erinevates rahvapillides üldsegi heli tekib ja mis muusikat võib leida vanaisa kuuri alt.
Läbiviijad Silver Sepp ja Jonas Nahkor.
Piletid:
10 € kontsert-lavastus.
15 € kontsert-lavastus koos õpitoaga.
Klassiga kuni kolm saatjat tasuta. Õpetajalt/saatjalt ei eeldata osalust.
Registreerumine õpitubadesse on avatud 27. novembrini 2023. Kiirusta broneeringuga, sest igasse õpituppa mahub vaid üks klassitäis õpilasi (15-25 õpilast). Broneeritud piletid palume välja osta kahe nädala jooksul peale broneeringu tegemist. Kui sündmuseni on jäänud vähem kui kaks nädalat, siis palume piletid kohe välja osta.
Aktiivõppepäeva külastusel on võimalik rakendada Kultuuriranitsa toetust.Grupibroneeringud:
Lee Taul
noortevaldkonna projektijuht
lee.taul@folk.ee
tel +372 5649 2412
Õpitoad
Lisaks kontsert-etendusele on võimalik osa saada teadmisi kinnistavast õpitoast. Valida saab nelja erineva õpitoa vahel ning nende toimumine on vastavalt soovile, kas enne või peale kontserti. Lisaks on võimalus Aida kohvikust grupile tellida lõunasööki.Väikekandle algõpituba - läbiviija Margit Kuhi
13. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Kannel, üks Eesti vanimaid pille, on tuntud oma kauni ja rahustava kõla poolest. Hoolimata väikesest keelte arvust pakub kannel mitmeid põnevaid ja keerulisi mänguvõimalusi, samas on see pill, mida igaüks saab kiiresti õppima hakata, sest kandlemängija sõrmede all hakkavad pillikeeled helisema ja looma viise, mis räägivad iga mängija isiklikku lugu. Väikekandle algõppe töötoas saate tutvuda väikekandle erinevate mänguvõimalustega ja õppida mõned põnevad tehnikad.
Helimaalimine - läbiviija Lee Taul
13. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Kogeme ühte pulssi hoides erinevate rahvaste pärimusmuusikas kõlavaid rütme ja õpime nõnda mõne lihtsama laulu siit- või sealpoolt merd. Otsime ruumis ja oma kehapillil peale hääle alternatiivseid helitekitamise viise ja julgematel õnnestub ehk isegi orkestri ees seistes dirigeerimise ja helimaalimisega kätt proovida.
Fantaasiapillidest ja muusikast - läbiviija Silver Sepp
13. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Muusika on iga inimese sünnijärgne õigus! Läheb vaja vaid eneseusku ja fantaasiat ning lahtiste silmade ja kõrvadega ringi käimist, kui juba võidki kodu ja kooli ümbrusest terve kontserdi jagu pille kokku panna. Sellises loomingulises lähenemises ümbritseva maailma suhtes asuvad ka pärimusmuusika kauged juured. Silver on liikunud muusikas ennenägematut rada pidi, ehitades pille vanadest puutükkidest ja naeltest, jalgratastest, joonlaudadest, suuskadest ja paljust muust, mis sõrmede all heli teeb. Lisaks on Silveril magistrikraad labajala tantsimises. Õpitoas paneb ta ka karud tantsima, lambad laulma ja põdravasikad pilli puhuma.
Müüsika: heli levimine ruumis - läbiviija Jonas Nahkor
13. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Helisid kuulnud on paljud, aga näinud või puudutanud vaid vähesed. Kui tuled töötuppa, saad helidele ise käed külge panna ja ka vaadata, milline näeb välja helilaine. Teeme kooli füüsikatunni mõtted rist- ja pikilainest arusaadavaks ja mänguliseks ning astume nii tagasi lapsepõlve kui katsetame oma käega tänapäevaseid tehnoloogiaid.Grupibroneeringud ja lisainformatsioon:
noortevaldkonna projektijuht
lee.taul@folk.ee
tel +372 5649 2412