Väikekandle algõpituba - läbiviija Margit Kuhi
12. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Kannel, üks Eesti vanimaid pille, on tuntud oma kauni ja rahustava kõla poolest. Hoolimata väikesest keelte arvust pakub kannel mitmeid põnevaid ja keerulisi mänguvõimalusi, samas on see pill, mida igaüks saab kiiresti õppima hakata, sest kandlemängija sõrmede all hakkavad pillikeeled helisema ja looma viise, mis räägivad iga mängija isiklikku lugu. Väikekandle algõppe töötoas saate tutvuda väikekandle erinevate mänguvõimalustega ja õppida mõned põnevad tehnikad.
Helimaalimine - läbiviija Lee Taul
12. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Kogeme ühte pulssi hoides erinevate rahvaste pärimusmuusikas kõlavaid rütme ja õpime nõnda mõne lihtsama laulu siit- või sealpoolt merd. Otsime ruumis ja oma kehapillil peale hääle alternatiivseid heli tekitamise viise ja julgematel õnnestub ehk isegi orkestri ees seistes dirigeerimise ja helimaalimisega kätt proovida.
Laulumängud - läbiviija Annika Mändmaa
12. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Pärmuslikes laulumängudes mitmekülgseteks karakteriteks kehastudes avardub mängija kujutlusvõime, samuti pakuvad need ka hulgaliselt mängulusti. Läbi vanade laulumängude kogeme oma esivanemate maailmapilti ja õpime tundma nende igapäevaelu toimetusi. Ühises ringis lauldes on lihtsam ka omaenese hääl üles leida. Koos võetakse õpitoas ette laulumänge, mida just jõulupühade aegu oli kombeks mängida. Ei puudu ka lõbusad rahvamängud (kingsepamäng; rebaselõks; köievedu jpm).
Pillidest ja vanematest jõulukommetest - läbiviija Kulno Malva
12. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Alates suurest akordionist ja pisemast karmoškast, ürgselt kõlavast torupillist kuni mahedakõlaliste okariinadeni ja ebamaise sansulani, on Kulno pillilaekas palju huvitavat, mida näidata ja publikule tutvustada. Mõnda pilli saavad huvilised ka ise katsuda, näiteks ise korjatud roost tehtud roopilli või ehtsast seakondist vurri. Lisaks pillimängule ja kooslaulmisele tuleb jutustame põnevatest vanematest jõulukommetest.