"Vana aja jõulud" II põhikooliastmele
Kontsert-etendus II põhikooliastmele
12. detsember kell 11.00
Jõulupühad on vanarahvale olnud üks suur koosolemise aeg, kus mängiti, lauldi ja vesteti lugusid. Kahe peale kokku saab kontserdil kuulda pea kõiki eesti rahvapille. Pooled neist on pillimeeste endi meisterdatud. Kontserdil saab koos laulda nii meeste- kui naistelaule, lõpuks veame pika ussina lapsed labajalavalssi tantsides edasi õpitubadesse. Loomulikult tuleb külla ka Jõulusokk, kes vempe ja vigureid teeb ning noorelt kuulajalt ülesandeid nõuab.
Läbiviijad Annika Mändmaa ja Kulno Malva.
Piletid:
10 € kontsert-lavastus.
15 € kontsert-lavastus koos õpitoaga.
Klassiga kuni kolm saatjat tasuta. Õpetajalt/saatjalt ei eeldata osalust.
Registreerumine õpitubadesse on avatud 27. novembrini 2023. Kiirusta broneeringuga, sest igasse õpituppa mahub vaid üks klassitäis õpilasi (15-25 õpilast). Broneeritud piletid palume välja osta kahe nädala jooksul peale broneeringu tegemist. Kui sündmuseni on jäänud vähem kui kaks nädalat, siis palume piletid kohe välja osta.
Aktiivõppepäeva külastusel on võimalik rakendada Kultuuriranitsa toetust.Grupibroneeringud:
Lee Taul
noortevaldkonna projektijuht
lee.taul@folk.ee
tel +372 5649 2412
Õpitoad
Lisaks kontsert-etendusele on võimalik osa saada teadmisi kinnistavast õpitoast. Valida saab nelja erineva õpitoa vahel ning nende toimumine on vastavalt soovile, kas enne või peale kontserti. Lisaks on võimalus Aida kohvikust grupile tellida lõunasööki.
Väikekandle algõpituba - läbiviija Margit Kuhi
12. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Kannel, üks Eesti vanimaid pille, on tuntud oma kauni ja rahustava kõla poolest. Hoolimata väikesest keelte arvust pakub kannel mitmeid põnevaid ja keerulisi mänguvõimalusi, samas on see pill, mida igaüks saab kiiresti õppima hakata, sest kandlemängija sõrmede all hakkavad pillikeeled helisema ja looma viise, mis räägivad iga mängija isiklikku lugu. Väikekandle algõppe töötoas saate tutvuda väikekandle erinevate mänguvõimalustega ja õppida mõned põnevad tehnikad.
Helimaalimine - läbiviija Lee Taul
12. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Kogeme ühte pulssi hoides erinevate rahvaste pärimusmuusikas kõlavaid rütme ja õpime nõnda mõne lihtsama laulu siit- või sealpoolt merd. Otsime ruumis ja oma kehapillil peale hääle alternatiivseid heli tekitamise viise ja julgematel õnnestub ehk isegi orkestri ees seistes dirigeerimise ja helimaalimisega kätt proovida.
Laulumängud - läbiviija Annika Mändmaa
12. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Pärmuslikes laulumängudes mitmekülgseteks karakteriteks kehastudes avardub mängija kujutlusvõime, samuti pakuvad need ka hulgaliselt mängulusti. Läbi vanade laulumängude kogeme oma esivanemate maailmapilti ja õpime tundma nende igapäevaelu toimetusi. Ühises ringis lauldes on lihtsam ka omaenese hääl üles leida. Koos võetakse õpitoas ette laulumänge, mida just jõulupühade aegu oli kombeks mängida. Ei puudu ka lõbusad rahvamängud (kingsepamäng; rebaselõks; köievedu jpm).
Pillidest ja vanematest jõulukommetest - läbiviija Kulno Malva
12. detsember kell 10.00 ja kell 12.00
Alates suurest akordionist ja pisemast karmoškast, ürgselt kõlavast torupillist kuni mahedakõlaliste okariinadeni ja ebamaise sansulani, on Kulno pillilaekas palju huvitavat, mida näidata ja publikule tutvustada. Mõnda pilli saavad huvilised ka ise katsuda, näiteks ise korjatud roost tehtud roopilli või ehtsast seakondist vurri. Lisaks pillimängule ja kooslaulmisele tuleb jutustame põnevatest vanematest jõulukommetest.
Grupibroneeringud ja lisainformatsioon:
noortevaldkonna projektijuht
lee.taul@folk.ee
tel +372 5649 2412