Random Image

  • Seisame selle eest, et pärimusmuusika kestaks põlvest põlve.
  • Meie jaoks on tähtis, et rõõm pillimängust oleks igaüheõigus.

  • Soovime, et erinevate põlvkondade huvi pärimusmuusika vastu looks uusi ja inspireerivaid kohtumisi kontsertidel, pidudel, kogukonnas ja digiruumis.
  • Üheks olulisemaks lüliks on seejuures läbimõeldud ja järjepidev koostöö haridusasutuste ning kogukondadega.

Usume, et pärimusmuusika ulatub kodustest piiridest kaugemale nii elavas esituses kui ka digikultuuri osana, kaotamata seejuures oma ehedat ning traditsioonidele tuginevat olemust.

Kõik algas 1993. aastal Viljandis

1993. aasta 15. mail asutatakse Viljandis Noorte Moosekantide Selts ja toimub PÄRIMUSA, esimene pärimusmuusikale pühendatud päev Viljandi lauluväljakul. Osa võtab 200 külastajat ning sellest saab kõik alguse.

Lossimägedes on Pärimusmuusika Ait

2008. aasta 28. märtsil avatakse Viljandi lossimägedes Eesti Pärimusmuusika Keskuse uus kodu - Viljandi Pärimusmuusika Ait. Majas hakkab toimuma aastaringne kontserttegevus, sealsamas alustavad tegevust vabahariduskool August Pulsti õpistu ning Pärimusmuusika teabekogu.

Miljon külastust

Eesti Pärimusmuusika Keskus on korraldanud Aidas üle 500 kontserdi, 120 Tantsumaja ning 300 mudilaste ja titade laulu-, mängu- ja pereringi. Ligikaudu 14 000 külastajat on tellinud ekskursioone ja teabekogu kasutajate arv on sellest numbrist isegi suurem. Täiskasvanutele on toimunud 450 koolitust ja kursust ning noortele üle tuhande laagri ja kursuse.

Pärimusmuusika varamu

Pärimusmuusika Aidas tegutseb Eesti Pärimusmuusika teabekogu, kus asub pärimusmuusika heliarhiiv ning raamatu- ja pillikogu.

Aja jooksul on füüsilisele varamule lisandunud ka virtuaalne keskkond koos noodikogu ja digitaalsete õppematerjalidega.

ETNO laagrid ei rauge

Eesti ETNO on rahvusvaheline muusikalaager, mida korraldatakse Eestis aastast 1997. Laagris osaleb iga aasta üle 60 osalise üle maailma.

Laagris omandatakse kuulmise teel üksteise pealt erinevatest maadest pärit muusikapalu. Idee on anda laagris osalevatele noortele muusikutele tükike teistest kultuuridest ning võimalus luua tulevikuks kasulik võrgustik üle maailma.

Merike Paberits: „Etnolaager on turvaline paik, kus on võimalik jagada oma kultuuri, oma tundeid ja olemust, oma muusikat. Kõike saadab koostegemine“ (Sirp, 2022).

31 aastat Viljandi pärimusmuusika festivali

Iga aasta juulis Viljandi lossimägedes peetav pärimusmuusika festival on ühe erilise, 1990. aastate algul levima hakanud mõtteviisi tugevaim väljendus. See mõtteviis väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega – ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära ja muusikaline emakeel.

XXX Viljandi pärimusmuusika festivali sünnipäevakontsert "Folk 30!"

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.00)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Aida kohvik
Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass

Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452


Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival

Aida kohvik

Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Meist

Organisatsioonist

Üldkontakt

Ajalugu

Dokumendid

Partnerid

Toeta

Meediakajastused

Organisatsioonist

Organisatsioonist

Meist

Organisatsioonist

Üldkontakt

Ajalugu

Dokumendid

Partnerid

Toeta

Meediakajastused