Random Image

Viiulipedagoogika õpituba Krista

Sildojaga

Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös TÜ Viljandi kultuuriakadeemiaga kutsub viiuliõpetajaid osa saama kursusest Viiuliõppe meetodid pärimusmuusikas. Kursuse eesmärk on täiendada viiuliõpetaja pädevusi pärimusmuusika käsitlemiseks ning inspireerivaks edasiandmiseks erialatunnis.

Põnev rahvalaul ja hääleimprovisatsioon põhikooli muusikatunnis

Koolitusel süvenetakse meie põnevasse rahvalaulutraditsiooni ja tutvutakse hääleimprovisatsiooni lõputute võimalustega. Koolituse läbiviijad on Celia Roose ja Anne-Liis Poll. Kohtumised toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Tallinnas.

Väikekandle kursus algajatele Tallinnas

Kui sul on huvi väikekandle vastu ja soovid teha tutvust eesti kõige vanema rahvapilliga, väikekandlega, siis oled õiges kohas - see kursus on just Sulle. Algajate kursusel on teretulnud kõik huvilised, kes soovivad 6-7keelse väikekandle mängimisega algust teha. Kursust juhendab Helle Suurlaht. 

Karmoškakoolitused Tallinnas

Algtaseme koolituse käigus omandatakse põhilised mänguvõtted ja õpitakse selgeks esimesed lihtsamad lood. Algajate koolituse läbinu saab esmase kogemuse, mille põhjal on hea otsustada, kas karmoška on see õige pill. Varasem pillimängukogemus pole algajate koolitusel osalemiseks vajalik. Koolitust juhendab Jaan Sarv.

Karmoškakoolitused Tartus

Viimastel aastatel on karmoškamängijate hulk Eestis tähelepanuväärselt suurenenud. Nähtuse kirjeldamisel kasutatakse termineid nagu “viirus” ja “hullus”. Parim viis nakatumiseks on kursuse läbimine. Kursust juhendab Rasmus Kadaja.

Inspireeriv pärimusmuusika saatepillidel

lasteaia ja põhikooli muusikatunnis

See on põnev koolitus lasteaedade ja koolide muusikaõpetajatele, kus saab läbi proovida erinevaid muusikainstrumente. Koolitust juhendab Aime Reier. 

Headeks koostööpartneriteks on Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Vabaharidusliit, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Võru Instituut, Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts. 

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.30)

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Aida kohvik

Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass
Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452

Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival
Esindusgalerii
Aida kohvik


Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused
Kasutame küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Õpi

Klassiga Viljandisse

Õpitoad

Koolitused

Koolikontserdid

Laagrid

Konkursid

Väljaanded

Regilaulu podcast

Koolitused

Eesti Pärimusmuusika Keskuse õppekorralduse alused

Koolitused

Eesti Pärimusmuusika Keskuse õppekorralduse alused

Õpi

Klassiga Viljandisse

Õpitoad

Koolitused

Koolikontserdid

Laagrid

Konkursid

Väljaanded

Regilaulu podcast