Random Image

Talve ETNO 2024 juhendajad: Lee Taul

Pärimusmuusika on olnud minu elu oluline osa varasest teismeeast saati. Alates TÜ VKA pärimusmuusika osakonna lõpetamisest viiuli erialal, olen mänginud eriilmelistes muusikalistes kooslustes, olnud viiuliõpetaja paljudele inspireerivatele noortele muusikutele, korraldanud laagreid ja mitmesuguseid pärimusmuusikaga seotud ettevõtmisi. Hetkel töötan Eesti Pärimusmuusika Keskuses haridusvaldkonna projektijuhina.

ETNO üks võluvamaid omadusi on laagri võime luua lühikese aja jooksul äärmiselt toetav ja loominguline keskkond. Muusika ja kultuuripärandi au sisse tõstmine õpetab osalejad olema üksteise suhtes tähelepanelikud ja lahked. Ootan seekordses Eesti ETNO talvelaagris juhendajana kaasalöömist suure rõõmu ja põnevusega.

Talve ETNO 2024 juhendajad: Sami Karkar

Sami on prantsuse-tuneesia muusik (löökpillid, kitarr, hääl), kes omandas esimese hariduse klassikalise löökpillimängu alal. Folkmuusika avastas ta just tänu ETNOle. Nüüdseks on ta osalenud rohkem kui kahekümnes ETNO laagris ja lisaks veel teistes ETNO-sarnastes projektides. Pärast Ethnofoniku juhendajate koolitust on ta olnud mentor Inglismaal, Eestis, Saksamaal ja Sitsiilias ning kuulunud erinevate ETNO laagrite korraldustiimidesse. Lisaks sellele käivitas ta 2022. aastal ETNO Tuneesia.

Hetkel õpib ta Helsingis Sibeliuse Akadeemia maailmamuusika osakonnas ja on aktiivne liige mitmes projektis, sealhulgas Sajaka Trio [@sajakatrio] ja Hittawanin [@hittawanin].

Eluolu

Ööbime turismitalus jagatud tubades, magame voodites. Süüa teeme ise. Peakokaks on meie laagri peakorraldaja Margit ning abikokkadeks osalejad ise. 

Iga päev saame ühe (või mitme) osaleja poolt kaasa toodud retsepti järgi süüa erinevate maade kohalikku toitu. Selleks palume juba registreerimisel anda meile teada, kas sinu toit sobiks hästi lõuna- või õhtusöögiks, on pigem tugev soolane eine või hoopis magustoit.

Asukoht

Laager toimub Lõuna-Eestis, mis on lähimast lennujaamast (Tallinn) umbes 3-tunnise autosõidu kaugusel. 

Veebruaris on Eestis tavaliselt lumi maas ja õhutemperatuur võib olla 0°C kuni -25°C. Toas on igal juhul soe. 

ETNO on rahvusvaheline muusikalaager, kus osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades omandatakse kuulmise teel erinevatest maadest pärit muusikapalu. Iga päev õpitakse 3-4 riigi esindajatelt üks lugu või laul, mida hiljem üheskoos seatakse ja kontsertidel ette kantakse. Idee on anda laagris osalevatele noortele muusikutele tükike teiste kultuuride muusikast ning võimalus luua tulevikuks kasulik võrgustik üle maailma. Kogu õpitubade süsteemi ja õppeprotsessi aitavad ellu viia laagri korraldajad, juhendajad ning vabatahtlikud.

Maailma kõige esimene ETNO toimus aga 1990. aasta suvel Rootsis Dalarnas. Nüüdseks korraldatakse ETNO laagreid väga erinevates paikades üle maailma. Neid koordineerib Jeunesses Musicales International (JMI) organisatsioon, mille liige on ka Eesti ETNO. Rohkem infot ETNO laagrite kohta leiad: https://ethno.world ja https://ethno.world/ethnos.

Eestis on ETNO laagrid toimunud igal suvel alates 1997. aastast. Kaks tollast rahvamuusika eriala tudengit, Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik, lähetati Viljandi pärimusmuusika festivali poolt 1997. aasta juuli alguses Rootsi Faluni ETHNO laagrisse. Festivali soovil ja värske laagrikogemuse tuules toimuski samal aastal 20.–24. juulini Viljandis esimene sellelaadne pärimusmuusika õppelaager Noorte Moosekantide Pillimängupäevad. Ühiselt esineti ka 1997. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil. Alates 2000. aastast nimetatakse laagrit nimega Eesti ETNO.

Meil on alati väga hea meel nende laste ja noorte üle, kes laagrisse tulevad. Nende loomingulisus, rõõmsameelsus, avatus ja pillimänguoskus äratab suurt aukartust. Laagrist saavad nad kaasa väga tugeva emotsiooni ja avarama maailmavaate, sest nad leiavad mõttekaaslasi, saavad uusi loomingulisi impulsse ja inspiratsiooni edaspidiseks eluks ning pillimänguks. Paljude jaoks on ETNO laagris osalemine elumuutev sündmus. Kes korra käinud, soovib kindlasti uuesti tulla!

Margit Kuhi, etnolaagrite pealik

Margit Kuhi, Eesti Pärimusmuusika Keskuse haridusvaldkonna juht, on Viljandi Kultuurikolledži vilistlane ja kandlemängija. Alates 2001. aastast korraldab ta Kandlekoja PÄRIMUSA laagreid Raplamaal ja erinevaid koolitusi üle Eesti. Eesti ETNO laagrit on ta juhtinud alates 2009. aastast.

Kontakt
magit.kuhi@folk.ee
+372 5568 7474

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.30)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Aida kohvik

Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass

Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452

Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival
Aida kohvik

Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Laagrid

Eesti ETNO

Noorte ETNO

Talve ETNO

Hiiu kandle talvepäevad

Talve ETNO

Talve ETNO

Laagrid

Eesti ETNO

Noorte ETNO

Talve ETNO

Hiiu kandle talvepäevad