Random Image

Noor Pärimusbänd 2023 on Lõõm ja Triuka

5. mail toimunud lõppkontserdil kuulutati seitsmendat korda välja konkursi Noor Pärimusbänd võitjad. Viljandi Pärimusmuusika Aidas kõlanud kaheksa noortebändi hulgast valis žürii noorema vanusegrupi võitjaks Raplamaalt, Tallinnast ja Põlvamaalt pärit noortest moodustunud trio Triuka, vanema vanuseklassi võitjaks aga G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis kohtunud keelpillikvarteti Lõõm. 

Noor Pärimusbänd 2023 aftermovie

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa sõnul sai publik ja osalejad laval näha eesti pärimusmuusika tulevikku: “Kaheksa noort bändi said võimaluse osaleda inkubaatoris, mis andis neile mentori, arengusuuna ja -ideid, et tulevikus veelgi paremini esineda ja muusikat luua ning olla ise eeskujuks” (Järva Teataja, 2023). 

Noor Pärimusbänd 2022 - Uurikad ja Trad.Kvintessents

Oma loomingut esitasid Viljandi pärimusmuusika aidas kaheksa uut pärimusbändi, žürii valis noorema vanusegrupi võitjaks ühe küla noorte folkansambel Uurikad Kuusalust ning vanema vanuseklassi võitjaks kuulutati TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengibänd Trad.Kvintessents. Publiku lemmikuks valiti Devtéra Tallinnast.

"Pole küsimustki, et pärimusmuusika on Eestis hea tervise juures ja pealekasvu pärast siin küll muretsema ei pea," võttis päeva noorte bändide seltsis kokku žürii esinaine Lisete Velt. "Trad.Kvintessentsi igast mängijast õhkus enesekindlust ning vunk oli nende mängus kohe algusest peale sees," rääkis žürii liige Arno Tamm (Postimees, 2022).

Noor Pärimusbänd 2022 vanema vanuserühma võitja Trad.Kvintessents

Noor Pärimusbänd 2021 - Duo Tuus ja Tradimus

Noorema vanusegrupi võitja ja publiku lemmik Tradimus on sõpruskond, kes on kokku saanud Laste ETNO laagris ja bändina Laste ETNO Ringreisil 2020. Vanema vanusegrupi võitja Duo Tuus, kuhu kuuluvad Marta Külaots viiulil ja Herbert Konnula lõõtsal, on pärit Tartust. Kord otsustasid kaks pärimusmuusikutest sõpra võtta pillid kastidest välja ja teha midagi tuusa. "Kui kokku saavad viiul ja lõõts, sünnib sellest ainult ägedust," kirjeldasid võitjad ise.

"Küll oli lõbus vaadata, kuidas neil oli lõbus koos mängida. Muusika tegemine ei ole ju üksnes töö, vaev ja lõputu harjutamine, vaid pigem südamekutse ja suur rõõm. See paistis Tradimuse esinemise ajal ka lavalt välja," märkis žüriid juhtinud Karoliine-Lisette Kõiv (Sakala, 2021).

Aasta parim Noor Pärimusbänd oli Duo Mann ja Juula ning Kirekind

Noorte Pärimusbändide 2020 konkursi võitis Duo Mann ja Juula. Pärnust pärit ning hetkel Tartus tegutseva viiuliduo moodustavad Juuli Kõrre ja Maria Mänd. Noorema vanuseklassi parimaks tunnistas žürii Valga Muusikakooli ansambli Kirekind.

Žürii esimehe Marti Tärni sõnul võlus žüriid Duo Mann ja Juula suurepärane rütmitunnetus, filigraanne kokkumäng ning lavalt saali paistev omavaheline klapp. "Nad olid maitsekad, vahetud ja siirad ning tehniliselt väga head," põhjendas Tärn žürii otsust.

Noorte pärimusbändide päeval võidutses Klassikaline DžässFolk

Noorte pärimusbändide konkursi 2019 aasta lõppvoorust väljus võitjana Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis õppiv trio Klassikaline DžässFolk kooseisus Sofia-Liis Kose, Alex Verlin, Kert Krüsban. 

Žürii, koosseisus Liina Saar, Cätlin Mägi, Tõnu Tubli ja Lee Taul, kiitis Grand Prix võitjate puhul väga head kokkumängu ja mõnusat "rasvast" kõla. 

 "Nad lõid kolmekesi terve lava esimesest hetkest kõlama ja saalis tekkis suvise folgi meelelolu," kommenteeris otsust žürii liige Lee Taul (Postimees, 2019). 

Noor Pärimusbänd 2018 oli Duo Ruut

Žürii, koosseisus Maili Metssalu, Janne Suits, Kulno Malva, Ilmar Kald ja Mati Tubli, jõudis pika arutelu tulemusena üksmeelele, et just kandleduo on peapreemia vääriline. 

“Duo Ruut võlus meid sellega, kuidas nad lähenesid muusikale ja muidugi nende meeletu potentsiaal, mis voolas üle lava ääre kõikide südamesse. See kuidas kaks tüdrukut ühel kandlel suudavad tekitada atmosfääri on lihtsalt külmavärinaid tekitav. Kui lisada veel valemisse Eeva Talsi siis tekib kooslus, mille suhtes tasub kindlasti silmad-kõrvad lahti hoida!” kommenteeris žürii liige Mati Tubli. 

Esimene Noor Pärimusbänd oli Duo Mänd/Krüsban

29. aprillil 2017 valiti Viljandi pärimusmuusika aidas esmakordselt Eesti parim noorte pärimusbänd.  Õhtu lõppes vägeva kontserdi ja auhinnatseremooniaga, kus pärjati peaauhinnaga Duo Mänd/Krüsban ning noori oli tervitamas armastatud Curly Strings.

Konkursi patroon ansambel Trad.Attack! liige Sandra Vabarna sõnul on Noorte pärimusbändide konkurss väga oluline ja tähtis: „Kindlasti toimub konkurss ka järgmisel aastal ning aitame kaasa, et see jääks kestma. Vajame noort järelkasvu, kes aitavad hoida ja kasvatada rahvamuusika edu ja järjepidevust. Tahame, et meie maa muusika omapärane jõud raputaks veel suuremaid lavasid ning masse kõikjal maailmas“. (ERR, 2017).

Konkursi Noor Pärimusbänd laureaadid läbi aja

2023 - vanema vanuseklassi võitja ans. Lõõm / noorema vanuseklassi võitja ans. Triuka
2022 - vanema vanuseklassi võitja ans. Trad.Kvintessents / noorema vanuseklassi võitja ans. Uurikad
2021 - vanema vanuseklassi võitja ans. Duo Tuus / noorema vanuseklassi võitja ans. Tradimus
2020 - vanema vanuseklassi võitja ans. Duo Mann ja Juula / noorema vanuseklassi võitja ans. Kirekind
2019 - võitja ans. Klassikaline DžässFolk
2018 - võitja ans. Duo Ruut
2017 - võitja ans Duo Mänd/Krüsban

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.30)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Aida kohvik

Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass

Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452

Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival
Aida kohvik

Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Konkursid

Vabariigi Pillimees

Üleriigiline võistumängimine

XVI üleriigiline võistumängimine

Noor Pärimusbänd

Noor Pärimusbänd

Noor Pärimusbänd

Konkursid

Vabariigi Pillimees

Üleriigiline võistumängimine

XVI üleriigiline võistumängimine

Noor Pärimusbänd