Random Image

XXXI Viljandi pärimusmuusika festival leidis tunnuskujunduse

31. korda toimuv pärimusmuusika festival leidis teemasse “Mustrid ja jäljed” sobiva tunnusnäo 50 autori esitatud 64 töö hulgast.

Esimese koha stipendiumi võitis festivali korraldustoimkonna hinnangul teemasse “Mustrid ja jäljed” kõige paremini sobiva töö esitanud Kõrgema Kunstikooli Pallas 4. kursuse tudeng Anna-Liisa Sääsk.

“Viljandi pärimusmuusika festival on kui paradiis, eesti pärimusmuusika menu on uskumatu.” 
Helsingin Sanomat

Pika ajalooga festival

Viljandi pärimusmuusika festival on alates esimesest festivalist, mis toimus 1993. aastal, läbi teinud võimsa arengu.
Väikesest rahvamuusikapeost on saanud Balti- ja Põhjamaade üks suuremaid muusikafestivale, mis peibutab igal aastal tuhandeid inimesi. 

Ühise pingutuse tulemusena on läinud korda tuua Viljandile au ja kuulsust nii kodu- kui välismaal. Festival on pälvinud ka näiteks Lõuna-Eesti edukaima turismiobjekti/projekti nimetuse, mis viitab üheselt sellele, et kohalik turismitööstus on festivali abil üksjagu kasvanud.

4 päeva

Rikkaliku programmi ja emotsiooniküllase meluga neli festivalipäeva toimuvad imelises atmosfääris Viljandi lossimägedes ja selle ümbruses.

5 välilava, 4 siselava

Lossimägedes asuvatele välilavadele lisaks saab festivali programmi nautida Pärimusmuusika Aidas ja mitmetel teistel siselavadel Viljandi linnas.

Enam kui 75 kontserti + lisaprogramm

Kontsertprogrammi moodustavad pea 50 artisti Eestist ja maailmast. Lisaprogrammi kuuluvad mitmekülgsed õpitoad, käsitööala, lasteala ja palju muudki põnevat. 

Üle 20 000 külastuse

Kui esimesel festivalil oli külastajaid 200, siis nüüdseks tuleb juuli viimaseks nädalavahetuseks Viljandisse enam kui 20 000 inimest, et saada osa suurejoonelisest festivalist.


Jätkusuutlik festival

Suursündmustel on paratamatult oluline mõju keskkonnale, näiteks jäätmete tekkimise kaudu. Keskkonnast ning oma ökoloogilisest jalajäljest hoolides võtame ise vastutuse ning loodame anda positiivset eeskuju ka oma külastajatele. Ainult sel viisil saame suursündmust korraldades hoida looduskeskkonda, kus Eesti pärimuskultuur on sündinud ja elab. 

Eesti ETNO

ETNO on rahvusvaheline muusikalaager, kus osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades omandatakse kuulmise teel erinevatest maadest pärit muusikapalu. Eesti ETNO kõige suurem ja uhkem kontsert toimub Viljandi pärimusmuusika festivalilETNO liikumine oli oluliseks tõukejõuks ka festivali algatajatele, kes said inspiratsiooni Rootsi ETNOst.

Noorte ETNO

Noorte ETNO laager on suunatud noortele muusikasõpradele vanusevahemikus 12-16 aastat, kes tunnevad suuremat huvi pärimusmuusika vastu ja mängivad heal tasemel pilli. Laagris õpetavad osalised üksteisele pärimuslugusid ning juhendajad loovad arranžeeringud, mis ühiselt Viljandi pärimusmuusika festivali laval ette kantakse.

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.00)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Aida kohvik

Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass

Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452

Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival
Aida kohvik

Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Teeme

Viljandi pärimusmuusika festival

Pärimusmuusika Lõikuspidu

Etnokulp

Noorte Moosekantide Seltsi arutelupäev

Laagrid

Konkursid

Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi pärimusmuusika festival

Teeme

Viljandi pärimusmuusika festival

Pärimusmuusika Lõikuspidu

Etnokulp

Noorte Moosekantide Seltsi arutelupäev

Laagrid

Konkursid