Random Image

Põnev rahvalaul ja hääleimprovisatsioon põhikooli muusikatunnis

Kursusel süvenetakse meie põnevasse rahvalaulutraditsiooni ja tutvutakse hääleimprovisatsiooni lõputute võimalustega. Kolme koolituspäeva jooksul keskendutakse üldhariduskoolide programmis olevale rahvalauluvarale: õpitakse tundma põhikooli muusikaõpikutes olevaid rahvalaulule, nende tausta ja erinevaid kasutusvõimalusi. Lustitakse erinevate hääleimprovisatsiooni tehnikatega, õpitakse looma erinevaid karaktereid ja lühemaid improvisatsioone. Läbiviijad on Celia Roose ja Anne-Liis Poll.

Väikekandle kursus I osa

Kui sul on huvi väikekandle vastu ja soovid teha tutvust eesti kõige vanema rahvapilliga, väikekandlega, siis oled õiges kohas - see kursus on just Sulle.

Kursusel osalemiseks on vajalik 6-7keelne D-duuri kannel, kuid pilli puudumisel saab seda kursuse ajaks laenutada Eesti Pärimusmuusika Keskusest.

Väikekandle kursus II osa

Algajate kursuse II osa on mõeldud neile, kes on kandlemängu esimesed akordid juba selgeks saanud ja soovivad nüüd süvenenumalt oma oskusi täiendada. Õpime juurde ka mõned akordid. Keskendume segatehnikas mängimisele – kuidas mängida meloodiat kui kõlab terve akord.

Karmoškakursus Rasmus Kadajaga Tartus

Algastme koolituse käigus omandatakse põhilised mänguvõtted ja õpitakse selgeks esimesed lihtsamad lood. Algajate koolituse läbinu saab esmase kogemuse, mille põhjal on hea otsustada, kas karmoška on see õige pill. Varasem pillimängu kogemus pole algajate koolitusel osalemiseks vajalik. Mänguoskusi on võimalik edasi arendada jätkuõppe kursustel. Juhendaja Rasmus Kadaja.  

Hiiu kandle kursus algajatele Tallinnas

6-nädalane hiiu kandle kursus algajatele on mõeldud kõigile huvilistele, kes soovivad süvitsi tutvust teha ühe viimasel ajal populaarseimaks kujunenud rahvapilli hiiu kandlega. iÕppetöö toimub kuulmise järgi, eelnev muusikaline kogemus pole vajalik. Koolitust viivad läbi kogenud õpetajad Liisa Koemets ja Sänni Noormets.

Karmoška jätkukursus Jaan Sarvega Tallinnas

Alates septembrist 2024 on Tallinnas võimalik õppida karmoškamängu jätkuõppes. Koolitusi juhendab Jaan Sarv. Jätkuõppes omandatakse uut repertuaari, mis aitab arendada kuulmist ja mängutehnikaid (lõõtsatehnikad, mitmehäälsus ja akordid). Kursus on sobilik ka taasalustajatele. 

Karmoška jätkukursus Piret Ausiga Tallinnas

Viimastel aastatel on karmoškamängijate hulk Eestis tähelepanuväärselt suurenenud. Nähtuse kirjeldamisel kasutatakse termineid nagu “viirus” ja “hullus”. Parim viis nakatumiseks on kursuse läbimine. Alates septembrist 2024 on Tallinnas võimalik õppida karmoškamängu jätkuõppes.

Ei leidnud omale sobivat kursust? Telli omale koolitus omale sobival ajal ja kohas. 

Koostööpartnerid

Headeks koostööpartneriteks on Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Vabaharidusliit, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Võru Instituut, Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts. 

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.00)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Aida kohvik

Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass

Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452

Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival
Aida kohvik

Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Õpi

Klassiga Viljandisse

PÄMM!

Õpitoad

Kursused

Telli koolitus!

Koolikontserdid

Telli koolitus!

Stipendiumid

Väljaanded

Regilaulu podcast

Kursused

Kursused

Õpi

Klassiga Viljandisse

PÄMM!

Õpitoad

Kursused

Telli koolitus!

Koolikontserdid

Telli koolitus!

Stipendiumid

Väljaanded

Regilaulu podcast