Pärimusmuusika kursused
Eesti Pärimusmuusika Keskus soovib, et kõik huvilised leiaksid oma oskuste arendamiseks parimad võimalused. Pakume pärimusmuusika kursusi, rahvapillide algkursusi, täiendusõpet edasijõudnutele ning meistriklasse. Ootame inimesi nii ühekaupa kui ka seltskonnaga. Viime huvilised õpetajaga era- ja grupitundideks kokku osalejatele sobivas kohas, ajal ja formaadis. Meie kursused sobivad suurepäraselt kogukondades regulaarse pilliõppe korraldamiseks. Suuremates linnades avame õpigruppe vastavalt huviliste arvule.
Koostöös Eesti kõrgkoolidega korraldame pärimusmuusika õpetamise toetamiseks täienduskoolitusi ka muusikaõpetajatele.
Kui loetelus ei leidu hetkel sobivat kursust, siis andke meile oma õpihuvist teada siin, soovivormi kaudu. Aitame rõõmuga!
Väikekandle kursus I osa
Kui sul on huvi väikekandle vastu ja soovid teha tutvust eesti kõige vanema rahvapilliga, väikekandlega, siis oled õiges kohas - see kursus on just Sulle.
Kursusel osalemiseks on vajalik 6-7keelne D-duuri kannel, kuid pilli puudumisel saab seda kursuse ajaks laenutada Eesti Pärimusmuusika Keskusest.
Väikekandle kursus II osa
Hiiu kandle kursus algajatele Tallinnas
6-nädalane hiiu kandle kursus algajatele on mõeldud kõigile huvilistele, kes soovivad süvitsi tutvust teha ühe viimasel ajal populaarseimaks kujunenud rahvapilli hiiu kandlega. Õppetöö toimub kuulmise järgi, eelnev muusikaline kogemus pole vajalik. Koolitust viivad läbi kogenud õpetajad Liisa Koemets ja Sänni Noormets.
Karmoškakursus Rasmus Kadajaga Tartus
Algastme koolituse käigus omandatakse põhilised mänguvõtted ja õpitakse selgeks esimesed lihtsamad lood. Algajate koolituse läbinu saab esmase kogemuse, mille põhjal on hea otsustada, kas karmoška on see õige pill. Varasem pillimängu kogemus pole algajate koolitusel osalemiseks vajalik. Mänguoskusi on võimalik edasi arendada jätkuõppe kursustel. Juhendaja Rasmus Kadaja.
Karmoška jätkukursus Jaan Sarvega Tallinnas
Alates septembrist 2024 on Tallinnas võimalik õppida karmoškamängu jätkuõppes. Koolitusi juhendab Jaan Sarv. Jätkuõppes omandatakse uut repertuaari, mis aitab arendada kuulmist ja mängutehnikaid (lõõtsatehnikad, mitmehäälsus ja akordid). Kursus on sobilik ka taasalustajatele.
Karmoška jätkukursus Piret Ausiga Tallinnas
Viimastel aastatel on karmoškamängijate hulk Eestis tähelepanuväärselt suurenenud. Nähtuse kirjeldamisel kasutatakse termineid nagu “viirus” ja “hullus”. Parim viis nakatumiseks on kursuse läbimine. Alates septembrist 2024 on Tallinnas võimalik õppida karmoškamängu jätkuõppes.
Ei leidnud omale sobivat kursust? Telli omale koolitus omale sobival ajal ja kohas.
Koostööpartnerid
Headeks koostööpartneriteks on Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Vabaharidusliit, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Võru Instituut, Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts.