Mihail Dinchev (Bulgaaria) – Bulgaaria traditsioonilised ringtantsud ja pillilood
Mihail Dinchevi juhendamisel sukeldutakse Bulgaaria rahvamuusika maailma, kus õpitakse mängima traditsioonilisi pillilugusid ning tutvutakse ringtantsudega. Töötuppa on oodatud kõik pillimängijad, sõltumata instrumendist. Bulgaaria muusika keerukad ja rütmilised struktuurid annavad uusi väljakutseid ja laiendavad osalejate muusikalist silmaringi.
Anni Järvela (Soome) – Näppärit: Koos traditsioonis ja muusikas
Anni Järvela meistriklass tutvustab Näppäri pedagoogikat, mis põhineb rahvamuusikal ja aitab edasi kanda nende vaimset kultuuripärandit. Töötoas tutvustatakse erinevaid õppematerjale, mis sobivad peamiselt keelpillidele ja C-häälestusega puhkpillidele, samuti on materjalid saadaval ka B-duuri pillidele. See pedagoogiline meetod pakub praktilisi tööriistu nii muusikaõpetajatele kui ka neile, kes soovivad rahvamuusikat edasi anda uutel ja loomingulistel viisidel.
Tamaz Gabisonia (Gruusia) – Gruusia rahva- ja kirikulaulud
Gruusia traditsioonilised rahva- ja kirikulaulud on ainulaadne võimalus avastada selle muusikalise kultuuri mitmehäälset rikkust. Tamaz Gabisonia juhendamisel õpitakse keskmise raskusastmega kolmehäälseid laule, kus osalejad saavad valida kas keerukamaid või lihtsamaid näiteid vastavalt oma võimetele. Abistamas on ka Ilia ülikooli üliõpilaskoori liikmed, et pakkuda sügavamat sissevaadet Gruusia vokaaltraditsioonidesse.
Kasheshi Makena (Tansaania) – OMASKI: “Vahend, mida vajad”
Õpitoas tutvustatakse vahendit nimega OMASKI, mis aitab luua enda isikupära ja avab uusi uksi heliloomingus, laulukirjutamises, rütmis ja liikumises. Tutvume Tansaania traditsioonilise tantsurütmi(de)ga ning pärast selle omandamist juhendatakse samm-sammult, kuidas anda sellele oma isikupära ja murda rütmid uueks vormiks. OMASKI on lühend sõnadest "omission, multiplication, addition, skipping" (O - jäta välja, M - korruta, A - lisa, SKI - vahelejätmine). Lühidalt on see tehnika, mida kasutada oma muusika loomisel. See aitab lagundada, laiendada, vähendada ja eemaldada lööke, rütme, riffe või meloodiaid, mis on tavaliselt valitud tantsurütmidest, muutes need millekski uueks. Oodatud lauljad, tantsijad, pillimängijad!
Miks osaleda?
- Unikaalsed töötoad maailmatasemel juhendajate käe all – Bulgaaria, Soome, Gruusia ja Tansaania traditsioonilise muusika ja pedagoogika eksperdid toovad sinuni oma piirkondade rikkaliku muusikapärandi.
- Praktilised teadmised ja oskused – Iga töötuba keskendub praktilistele tööriistadele, mida saad koheselt oma töös rakendada. Õpid uusi pedagoogilisi meetodeid, saad inspiratsiooni repertuaari laiendamiseks ja avastad uusi viise, kuidas kaasata oma õpilasi või kuulajaid.
- Võimalus oma loomingut arendada – Osale OMASKI töötoas, kus tutvustatakse ainulaadset tehnikat, millega saad oma muusikalisele väljendusele lisada uue dimensiooni.