Random Image

Mihail Dinchev (Bulgaaria) – Bulgaaria traditsioonilised ringtantsud ja pillilood

Mihail Dinchevi juhendamisel sukeldutakse Bulgaaria rahvamuusika maailma, kus õpitakse mängima traditsioonilisi pillilugusid ning  tutvutakse ringtantsudega. Töötuppa  on oodatud kõik pillimängijad, sõltumata instrumendist. Bulgaaria muusika keerukad ja rütmilised struktuurid annavad uusi väljakutseid ja laiendavad osalejate muusikalist silmaringi.

Anni Järvela (Soome) – Näppärit: Koos traditsioonis ja muusikas

Anni Järvela meistriklass tutvustab Näppäri pedagoogikat, mis põhineb rahvamuusikal ja aitab edasi kanda nende vaimset kultuuripärandit. Töötoas tutvustatakse erinevaid õppematerjale, mis sobivad peamiselt keelpillidele ja C-häälestusega puhkpillidele, samuti on materjalid saadaval ka B-duuri pillidele. See pedagoogiline meetod pakub praktilisi tööriistu nii muusikaõpetajatele kui ka neile, kes soovivad rahvamuusikat edasi anda uutel ja loomingulistel viisidel.

Tamaz Gabisonia (Gruusia) – Gruusia rahva- ja kirikulaulud

Gruusia traditsioonilised rahva- ja kirikulaulud on ainulaadne võimalus avastada selle muusikalise kultuuri mitmehäälset rikkust. Tamaz Gabisonia juhendamisel õpitakse keskmise raskusastmega kolmehäälseid laule, kus osalejad saavad valida kas keerukamaid või lihtsamaid näiteid vastavalt oma võimetele. Abistamas on ka Ilia ülikooli üliõpilaskoori liikmed, et pakkuda sügavamat sissevaadet Gruusia vokaaltraditsioonidesse.

Kasheshi Makena (Tansaania) – OMASKI: “Vahend, mida vajad”

Õpitoas tutvustatakse vahendit nimega OMASKI, mis aitab luua enda isikupära ja avab uusi uksi heliloomingus, laulukirjutamises, rütmis ja liikumises. Tutvume Tansaania traditsioonilise tantsurütmi(de)ga ning pärast selle omandamist juhendatakse samm-sammult, kuidas anda sellele oma isikupära ja murda rütmid uueks vormiks. OMASKI on lühend sõnadest "omission, multiplication, addition, skipping" (O - jäta välja, M - korruta, A - lisa, SKI - vahelejätmine). Lühidalt on see tehnika, mida kasutada oma muusika loomisel. See aitab lagundada, laiendada, vähendada ja eemaldada lööke, rütme, riffe või meloodiaid, mis on tavaliselt valitud tantsurütmidest, muutes need millekski uueks. Oodatud lauljad, tantsijad, pillimängijad!

Miks osaleda?

  • Unikaalsed töötoad maailmatasemel juhendajate käe all – Bulgaaria, Soome, Gruusia ja Tansaania traditsioonilise muusika ja pedagoogika eksperdid toovad sinuni oma piirkondade rikkaliku muusikapärandi.
  • Praktilised teadmised ja oskused – Iga töötuba keskendub praktilistele tööriistadele, mida saad koheselt oma töös rakendada. Õpid uusi pedagoogilisi meetodeid, saad inspiratsiooni repertuaari laiendamiseks ja avastad uusi viise, kuidas kaasata oma õpilasi või kuulajaid.
  • Võimalus oma loomingut arendada – Osale OMASKI töötoas, kus tutvustatakse ainulaadset tehnikat, millega saad oma muusikalisele väljendusele lisada uue dimensiooni.
REGISTREERIMA

Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.00)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Aida kohvik

Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass

Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452

Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival
Aida kohvik

Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Õpi

Klassiga Viljandisse

PÄMM!

Õpitoad

Kursused

Telli koolitus!

Koolikontserdid

Telli koolitus!

Stipendiumid

Väljaanded

Regilaulu podcast

Meistriklassid

Meistriklassid

Meistriklassid

Õpi

Klassiga Viljandisse

PÄMM!

Õpitoad

Kursused

Telli koolitus!

Koolikontserdid

Telli koolitus!

Stipendiumid

Väljaanded

Regilaulu podcast

Meistriklassid