Random Image

*Pärimusmuusika on esivanematelt päritud pillilood ja laulud, mis saadud otse traditsiooni kandjatelt või arhiivist ning mis on ette kantud arvestades traditsioonilist esteetikat ja esitusviisi.

Mängurühmad

  • I: 1–2 aastat pilli või laulu õppinud/mänginud noored
  • II: 3–4 aastat pilli või laulu õppinud/mänginud noored
  • III: 5–7 aastat pilli või laulu õppinud/mänginud noored
  • IV: 8 ja rohkem aastat pilli või laulu õppinud/mänginud noored
Mängurühma märkides tuleb arvestada, kui palju aastaid on muusikaga kokku tegeletud. Näiteks, kui osaleja on muusikaõpingutega tegelenud juba 4 aastat, kuid võistumängimisele valitud pillil õppinud vaid 1 aasta, siis osaleb ta ikkagi II mängurühmas.

NB! Korraldajatel on õigus osalejaid rühmades ümber paigutada, kui tekivad vastuolud mänguaastate ja vanuse vahel ning kui ühte mängu- või pillirühma on registreerunud ainult 1 osaleja.

Pillirühmad

  • Laul
  • Kandled (väikekannel, rahvakannel, külakannel, päkarauakannel, kromaatiline kannel)
  • Lõõtspillid (lõõts, karmoška)
  • Poogenpillid (viiul, hiiu kannel)
  • Pärimusmuusika puhkpillid (torupill, sarv, vile, parmupill)
  • Näppepillid (mandoliin, kitarr)
  • Avatud klass (kõik muud pillid, nt flööt, plokkflööt, saksofon, akordion, tšello, ukulele)
  • Pärimuslik omalooming (kõik pillid ja laul)

Hindamine ja auhinnad

Asjatundjatest ja professionaalsetest muusikutest koosnev 6-liikmeline žürii hindab mängija traditsioonitundmist, individuaalset lähenemist ning meisterlikkust (tehniline pilli valdamine ja lavaline olek). Žüriiliikmed on: Andres Rass, Ants Johanson, Helle Suurlaht, Kristi Kool, Liina Põld ja Raivo Sildoja.

Kõik pilligruppide parimad ja nende juhendajad saavad Pärimusmuusika Lõikuspeo passi. Eriauhindadena antakse välja pääsmeid Viru folgile, Treski muusika-ja inspiratsioonifestivalile, Kultuurifestivalile Särin ja Viljandi pärimusmuusika festivalile. Lisaks võib eriauhinnana võita TÜ VKA stuudioauhinna, fotosessiooni Karoliina Kreintaaliga ja palju muud põnevat!

Grand prix’ võitja saab Eesti Kultuurkapitali stipendiumi suuruses 750 eurot ja võimaluse esineda Viljandi pärimusmuusika festivali avamisel.

Ajaplaan

11. aprill
11.00 Võistumängu I kontsert
13.00 Lõuna
14.00 Võistumängu II kontsert
15.30 Õpituba osalejatele / juhendajate vestlusring
17.00 Autasustamine
17.45 Žürii tagasiside vabas vormis ja pidulik kringlisöömine

NB! Korraldajad jätavad endale õiguse teha päevakavas muudatusi. Täpsem päevakava selgub pärast registreerimise lõppu.

11. aprillil Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimuvale XVII üleriigilisele võistumängimisele on oodatud kõik muusika- ja huvikoolides ning eraõpetajate käe all pärimusmuusikat harrastavad noored muusikud vanuses 7–19 eluaastat.

Kõigilt pillirühmades osalejailt ootame kaht eriilmelist vabalt valitud eesti pärimusmuusika pillilugu, millest üks pärineb esitaja kodukandist või -piirkonnast või on muud moodi mängijaga seotud. Esituse pikkus koos omapoolse lugusid tutvustava tekstiga ei tohi ületada 7 minutit.
Taaskord saab pilli või lauluga osaleda rühmas pärimusele toetuv omalooming. Selles rühmas palume esitada kaks pala, mis on osaleja enda loodud.
Pillirühmad jagunevad veel: kandled, lõõtsalised, poogenpillid, pärimusmuusika puhkpillid, näppepillid ning avatud klass (kõik ülejäänud pillid). Lisaks pillimängijatele on võistumängimisele väga oodatuud lauljad, kelle repertuaaris kõlab regilaul ja uuem rahvalaul.

Ankeet

NB! Registreerimine on avatud 20. veebruarist – 21. märtsini.

Email again:

Palume tähele panna, et ürituse ajal tehakse fotosid ja videosid, mida korraldaja võib kasutada ürituse kajastamiseks ja edendamiseks, sealhulgas nende avaldamiseks sotsiaalmeedias ja teistes infokanalites. Parimate tulemuste saavutanud osalejate nimed võivad olla avalikustatud meedias, sealhulgas sotsiaalmeediasKuna alaealiste õigused on GDPR-is tugevalt kaitstud, siis kui pildil või videos on tuvastatav laps koos nimega, on oluline, et vanem oleks andnud avaldamiseks selge nõusoleku.

Lisainformatsioon

Inga Ronk
inga.ronk@folk.ee

Pärimusmuusika teabekogu juhataja


Aadress

Pärimusmuusika Ait
Tasuja pst 6, Viljandi, 71011

MTÜ EESTI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUS 

Reg-nr: 80116582
KMKR: EE100623277
Ak SEB: EE691010220008039018

Üldinfo

Pärimusmuusika Ait
Avatud T-L 12.00-19.00 ja sündmuste ajal

Piletikassa, administratsioon
+372 434 2070 (T-L 12.00-19.00)

Eesti Pärimusmuusika Keskuse büroo
folk@folk.ee
+372 434 2050 (E–R 9.00–17.00)

Ruumide rent
+372 5552 2683 (E-R 09.00-17.30)

Aida kohvik
Pärimusmuusika Aida III korrus ja terrass

Avatud T-L 12.00-19.00

info@aidakohvik.ee
+372 434 2066
+372 507 1452


Kiirviited

Viljandi pärimusmuusika festival

Aida kohvik

Oleme osa Tartu 2024 külalislahkuse võrgustikust

Müügitingimused Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.

Konkursid

Vabariigi Pillimees

Üleriigiline võistumängimine

XVII üleriigiline võistumängimine

Noor Pärimusbänd

XVII üleriigiline võistumängimine

XVII üleriigiline võistumängimine

Konkursid

Vabariigi Pillimees

Üleriigiline võistumängimine

XVII üleriigiline võistumängimine

Noor Pärimusbänd